Οι συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων στο Λασίθι

96 Προβολές

Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχθηκαν για την εκλογική περιφέρεια Λασιθίου:

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μιχαήλ

2 . ΚΑΖΑΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ

3 . ΠΛΑΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη

4 . ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ – ΛΟΥΤΡΙΑΝΑΚΗ ΧΡΥΣΗ του Δημητρίου

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1 . ΛΑΓΚΩΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Εμμανουήλ

2 . ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Θεόφιλου

3 . ΠΑΠΑΚΑΛΟΥΣΗ – ΔΙΑΛΥΝΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Αχιλλέα

4 . ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ

γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΣΥΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

2 . ΣΥΜΕΩΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ του Χριστόφορου

δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις Πολιτών)

1 . ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

2 . ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αντωνίου

3 . ΚΛΩΝΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μιχαήλ

4 . ΨΥΛΛΙΝΑΚΗ – ΜΑΓΟΥΛΗ ΘΕΟΚΛΕΙΑ (ΚΛΑΙΡΗ) του Μιχαήλ

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΑΒΔΗ ΕΛΕΝΗ του Ρωμύλου

2 . ΔΑΛΑΒΕΡΟΥ – ΚΑΡΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ιωάννη

3 . ΣΠΗΛΙΑΡΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

4 . ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ του Κωνσταντίνου

στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Χαραλάμπους

2 . ΑΡΜΕΝΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του Νικολάου

3 . ΚΑΠΑΝΤΑΪΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Χαραλάμπους

ζ. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

η. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΚΕΡΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη

2 . ΤΖΙΚΑ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

θ. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

2 . ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου

3 . ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου

4 . ΣΙΑΓΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Σταμάτη

ι. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

2 . ΞΕΡΑΚΗ ΠΑΡΘΕΝΑ του Βασιλείου

ια. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1 . ΔΕΛΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ευστρατίου

2 . ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Επαμεινώνδα

ιβ. ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Γεωργίου

ιγ. Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

1 . ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη

2 . ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Ιωάννη

3 . ΚΟΥΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

4 . ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη

ιδ. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Συμεών

2 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΑΛΗ) του Χρήστου

ιε. ΜέΡΑ25

1 . ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

2 . ΜΠΟΥΡΛΑΚΗ – ΚΥΡΟΥΔΗ ΝΕΦΕΛΗ του Παράσχου

ιστ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Γεωργίου

2 . ΜΑΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου

ιζ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΚΡΥΣΤΑΛΑΝΤΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Αναστασίου

Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικράτειας:

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου

2 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή

3 . ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου

4 . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου

5 . ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου

6 . ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ – ΠΑΝ) του Δημητρίου

7 . ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή

8 . ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου

9 . ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου

10 . ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου

11 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου

12 . ΓΑΛΑΝΑΚΗ – ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1 . ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος

2 . ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη

3 . ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

4 . ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου

5 . ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου

6 . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου

7 . ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου

8 . ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου

9 . ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου

10 . ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου

12 . ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ροβέρτου – Τιμόθεου –

Χριστόφορου

2 . ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3 . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα

4 . ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου

5 . ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου

7 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου

8 . ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου

9 . ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή

10 . ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου

12 . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις Πολιτών)

1 . ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά

3 . ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

4 . ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

5 . ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη

6 . ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου

7 . ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού

8 . ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου

9 . ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου

10 . ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή

11 . ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

2 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα

3 . ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

4 . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη

5 . ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο

6 . ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου

7 . ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου

8 . ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου

9 . ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

10 . ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου

11 . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη

12 . ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη

2 . ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

3 . ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

4 . ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ

5 . ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου

6 . ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου

7 . ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος

8 . ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου

9 . ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου

10 . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

ζ. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗΜέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

2 . ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου

3 . ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου

4 . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου

5 . ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

6 . ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου

7 . ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου

8 . ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν

9 . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

10 . ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος

11 . ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

η. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη

2 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου

3 . ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

4 . ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

θ. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

2 . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη

3 . ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

4 . ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

5 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη

6 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου

7 . ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου

8 . ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

9 . ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου

10 . ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

11 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη

12 . ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

ι. Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα:

ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

1 . ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος

2 . ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου

3 . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη

4 . ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου

5 . ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

ια. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου

2 . ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου

3 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

4 . ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου

5 . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου

7 . ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη

8 . ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα

9 . ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου

10 . ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη

11 . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου

12 . ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

ιβ. ΜέΡΑ25

1 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού

2 . ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά

3 . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου

4 . ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5 . ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου

6 . ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου

7 . ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

8 . ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα

9 . ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

10 . ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

11 . ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου

12 . ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

ιγ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

2 . ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου

3 . ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου – Ελευθερίου

ιδ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου

2 . ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη

3 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

4 . ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη

5 . ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη

6 . ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 7η Ιουλίου 2019, ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07.00 ώρα και θα λήξει την 19:00 στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ΄ αρίθμ. 148442/21-6-2019 απόφαση της Αντιπεριφερειάρχου Λασιθίου:

Κατηγορία : ΛΑΣΙΘΙ, ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ


Τελευταία Νέα
Παράταση θητείας μελών ΔΣ και Εποπτικών Συμβουλίων Αγροτικών Συνεταιρισμών έως 30/06/2020
ΑΓΡΟΤΙΚΑ
Παράταση θητείας μελών ΔΣ και Εποπτικών Συμβουλίων Αγροτικών Συνεταιρισμών έως 30/06/2020
Η παγκόσμια οικονομία ακινητοποιείται, η χρεοκοπία αφορά όλους, όλα από την αρχή.
ΑΠΟΨΕΙΣ
Η παγκόσμια οικονομία ακινητοποιείται, η χρεοκοπία αφορά όλους, όλα από την αρχή.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ – ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΛΗΤΤΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ COVID19
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΤΕΙΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ – ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΛΗΤΤΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ COVID19
Για τις πρόσφατες καταστροφές από την κακοκαιρία στην Κρήτη.
ΚΡΗΤΗ
Για τις πρόσφατες καταστροφές από την κακοκαιρία στην Κρήτη.
Δύσκολοι καιροί για τα μεταναστευτικά πουλιά- Τι μπορούμε να κάνουμε για να τα βοηθήσουμε
ΣΗΤΕΙΑ
Δύσκολοι καιροί για τα μεταναστευτικά πουλιά- Τι μπορούμε να κάνουμε για να τα βοηθήσουμε
Πανελλαδική έρευνα καταγραφής των χαρακτηριστικών μετακίνησης την περίοδο περιορισμού της κυκλοφορίας λόγω της πανδημίας του COVID-19
ΑΠΟΨΕΙΣ
Πανελλαδική έρευνα καταγραφής των χαρακτηριστικών μετακίνησης την περίοδο περιορισμού της κυκλοφορίας λόγω της πανδημίας του COVID-19
Σύλλογος Συνταξιούχων ΙΚΑ Λασιθίου Ψήφισμα
Χωρίς κατηγορία
Σύλλογος Συνταξιούχων ΙΚΑ Λασιθίου Ψήφισμα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΒΑΣΑΡΜΙΔΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΒΑΣΑΡΜΙΔΗ Συλλόγου Φίλων Νοσοκομείου Ιεράπετρας
ΛΑΣΙΘΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΒΑΣΑΡΜΙΔΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΒΑΣΑΡΜΙΔΗ Συλλόγου Φίλων Νοσοκομείου Ιεράπετρας
Συγκέντρωση υγειονομικών στην είσοδο του Νοσοκομείου-ΚΥ Σητείας για την ημέρα ράσης για την Υγεία
Χωρίς κατηγορία
Συγκέντρωση υγειονομικών στην είσοδο του Νοσοκομείου-ΚΥ Σητείας για την ημέρα ράσης για την Υγεία
Δεμένο στο λιμάνι της Μήλου το πλοίο Πρέβελης
ΣΗΤΕΙΑ
Δεμένο στο λιμάνι της Μήλου το πλοίο Πρέβελης