Τουρλωτή -Πύργος 1-1

13 Προβολές

Μοιρασμένη εικόνα στο γήπεδο της Σητείας και στα δύο ημίχρονα, με τους φιλοξενούμενους να χουν δοκάρι στο 10’ με κεφαλιά του Μανδουράρη μετά από κόρνερ του Νικολακόπουλου. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κακουράκης απέκρουσε μακρινό σουτ του Κατσάι και στο 26ο λεπτό ο Νικολακόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά ο Κακουράκης με δύσκολη επέμβαση απέκρουσε, όπου στην συνέχεια ο Βασιλάκη απομάκρυνε μακρυά τη μπάλα. Οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 20’ με την μπαλιά του Καββουσανού στον Ασημακόπουλο, ο οποίος πρόλαβε τον Μπέρκοβιτς, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε πάνω από τα δοκάρια. Στο 31’ πήραν προβάδισμα οι Τουρλωτιανοί με την κεφαλιά του Τσιμητάκη μετά από εκτέλεση φάουλ του Καφεσάκη. Στο 39’ ο Χατζηγεωργίου σέντραρε από τα αριστερά, όμως οι Ασημακόπουλος και Καββουσανός δεν καταφέρνουν να πιάσουν την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει αουτ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ματθαίου Πασχαλάκη μπήκε πιο δυνατά και στο 46’ από σέντρα του Αυγουστινάκη ο Καββουσανός με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μπέρκοβιτς. Στο 50’ o Ασημακόπουλος πάσαρε στον Αυγουστινάκη, με τον τελευταίονα πιάνει αδύναμο σουτ, στέλνοντας την μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Πύργου. Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι φώναξαν για πέναλτι, ισχυριζόμενοι πως ο Λιλιμπάκης ανατράπηκε αντικανονικά μέσα στην περιοχή. Το Καλό Χωριό ανέβασε στροφές στην συνέχεια του παιχνιδιού και στο διάστημα 60’, 62’ έιχε δύο σουτ μακρινάμε τους Ραινάκη Δ. και Κουρίνο, όπου το ένα μπλόκαρε ο Κακουράκης και το δεύτερο πέρασε άουτ. Η ισοφάριση ήρθε τελικά για τον Πύργο στο 76’, όταν ο Τσιμητάκης έδιωξε άτσαλα τη μπάλα και έβγαλε σε αντεπίθεση τον Ντόι, με τον τελευταίο να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει εύστοχα για το 1-1. Στο τέλος του παιχνιδιού οι Καλοχωριανοί αφιέρωσαν την εμφάνισή τους στον Ηρακλή Φραγκιαδουλάκη, φωνάζοντας όλοι μαζί “Ήρα”.

Τουρλωτή (Πασχαλάκης): Κακουράκης, Χατζηγεωργίου(70’ Κατσαπρκάκης), Αυγουστινάκης, Ζερβός, Τσιμητάκης, Ασημακόπουλος, Βασιλάκης, Καφεσάκης, Λιλιμπάκης, Cleriot(58’ Βάκκας), Καββουσανός(80’ Μανουσάκης).

Πύργος Κ.Χ ( Νικητάκης): Μπέρκοβιτς, Ραϊνάκης Δ., Ραπάνης, Ραϊνάκης Β., Νικολακόπουλος(89’ Νικητάκης), Κήπουλας, Ντόϊ, Μανδουράρης, Κατσάϊ, Τουτουδάκης, Μακρής(45’ Κουρίνος).
Τέλος συζήτησης

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Τελευταία Νέα
Η εθελοντική ομάδα «IerapetraV2»
ΛΑΣΙΘΙ
H μεγαλύτερη βροχόπτωση του νομού Λασιθίου στη Σητεία- ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΒΡΟΧΟΜΕΤΡΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ 19 – 23 Οκτ. 2020-10-24
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΤΕΙΑ
Με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης η γενική συνέλευση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τένις
ΚΡΗΤΗ
Συμμετοχή της Περιφέρειας Κρήτης στην 1η διαδικτυακή εμπορική έκθεση για τα Ελληνικά Τρόφιμα και Ποτά «FOOD MARKET SHOW 2020»
ΚΡΗΤΗ
Έμπρακτη στήριξη από την Περιφέρεια Κρήτης σε όλες τις ομάδες ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας
ΚΡΗΤΗ
Ματαίωση των Αγώνων Στίβου «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ», λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού (COVID-19)