Τουρλωτή Βραχάσι 4-1

18 Προβολές

Δυνατό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Σητείας με τους Βραχασιώτες να μπαίνουν πολύ καλά τα πρώτα 10’ των δυο ημιχρόνων. Η Τουρλωτή όμως ανέβαζε «στροφές» στη συνέχεια, και επέβαλλε το ρυθμό της με αποτέλεσμα να πετύχει τέσσερα τέρματα. Ένα στο πρώτο μέρος με πέναλτι του Γαλανάκη(16’) και τρία στο δεύτερο, με τους (68’, 73’) Ασημακόπουλο και Cleriot (90’). Οι φιλοξενούμενοι είχαν προσωρινή ισοφάσιρη στο (54’) με τον Δημοθόδωρο.

Το φιλμ του αγώνα:

9’ Αδύναμο σουτ Πατούνα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετι δοκάρι του Κακουράκη.

11’ Μακρινό σουτ Λαπίδη, πάνω από τα δοκάρια

15’ Φάουλ γέμισμα του Λειβαδίτη, μπλοκάρει ο Κακουράκης.

16’ Ο Λιλιμπάκης ανατρέπεται στην περιοχή και κερδίζει πεναλτι, ο Γαλανάκης το μετατρέπει σε γκολ.

21’ Σουτ Γαρεφαλάκη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μουρτζάκης.

24’ Σέντρα Λιλιμπάκη από αριστερά, ο Μουρτζάκης προλαβαίνει και μπλοκάρει πριν γίνει ο Μανουσάκης επικίνδυνος.

28’ Φαουλ γέμισμα του Πατούνα στην περιοχή, ο Κουνελάκης απομακρύνει με το κεφάλι , σουτ Λαπίδη στη κίνηση από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κακουράκη.

32’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καφεσάκη, διώχνει ο Μουρτζάκης.

45+ Σουτ Λιλιμπάκη μέσα από την περιοχή, απομακρύνει ο Μουρτζάκης σε κόρνερ.

52’ Σουτ Γαλανάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ’τα δοκάρια του Μουρτζάκη.

54’ Ισοφάριση για το Βραχάσι, ο Δημοθόδωρος εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα της Τουρλωτής και με σουτ κάνει το 1-1.

63’ Φάουλ γέμισμα Καφεσάκη από αριστερά, μπλοκάρει ο Μουρτζάκης.

64’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για Βραχάσι, ο Μαστοράκης μπαίνει μόνος του στην περιοχή, πλασάρει, ο Κακουράκης απομακρύνει με τα πόδια.

68’ Από εκτέλεση φάουλ ο Λιλιμπάκης πασάρει στον Καφεσάκη και αυτός με την σειρά του στον Ασημακόπουλο, πλάσε του τελευταίου μέσα από την περιοχή 2-1.

73’ Σέντρα από αριστερά του Αυγουστινάκη, ο Ασημακόπουλος με πλασέ στην κίνηση κάνει το 3-1.

79’ Σουτ Αυγουστινάκη έξω από την περιοχή, ασθενής αποκρουση Μουρτζάκη, ο Μανουσάκης πλασάρει, ο Λειβαδίτης απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

90’ Εκτέλεση φάουλ Καφεσάκη από αριστερά, ο Cleriot με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΑΟ Τουρλωτής (Πασχαλάκης): Κακουράκης, Βασιλάκης, Αυγουστινάκης, Τσιμιτάκης, Κουνελάκης, Βάκκας Β.(62’ Cleriot), Γαρεφαλάκης(56’ Ασημακόπουλος), Καφεσάκης, Μανουσάκης, Λιλιμπάκης, Γαλανάκης(79’ Κατσαπρακάκης).

ΑΟ Βραχασίου(Περάκης): Mουρτζάκης, Μπέρκοβιτς, Λειβαδίτης, Μελισσουργός, Κυριακάκης, Δημοθόδωρος(83’ Κάββαλος), Πατούνας, Μαστοράκης, Μεταξαράκης, Μεταξάρης(75’ Δατσέρης), Λαπίδης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ