Πεντάσφαιρη Τουρλωτή.

15 Προβολές

Κέρδισε στην πρεμιέρα τον Ίτανο με 0-5 στο γήπεδο της Σητείας.

Η Τουρλωτή ήταν καλύτερη σ’ολη την διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας κατοχή μπάλας, με τον Ίτανο να κλείνεται πίσω και να προσπαθεί με κάποια αντεπίθεση να σημειώσει κάποιο τέρμα.

Το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων ήρθε στο 23ο λεπτό με ατομική ενέργεια του Λιλιμπάκη και σουτ μέσα από την περιοχή ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Αυγουστινάκης σέντραρε από αριστερά ο Ασημακόπουλος με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στου «κόκκινους». Το 3-0 έγινε στο 41’ με τον Μανουσάκη να εκμεταλλεύεται κάθετη μπαλιά του Λιλιμπάκη να μπαίνει στην περιοχή και με σουτ να νικάει τον Τουλουπάκη και να κλείνει έτσι το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η εικόνα των δυο ομάδων δεν άλλαξε και η ομάδα του Ματθαίου Πασχαλάκη σημείωσε άλλα δυο τέρματα με τον Ασημακόπουλο στο 73’ από μπαλιά πάρε – βάλε του Λιλιμπάκη και το τελικό 0-5 τρία λεπτά πριν την λήξη με ατομική ενέργεια και πλασέ από αριστερά του Αυγουστινάκη.

Η Τουρλωτή τελειωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολης του Κουνελάκη για μαρκάρισμα ως τελευταίος αμυντικός ενώ είχε και δοκάρι με τον Χατζηγεωργίου 87’ με σουτ από πλάγια δεξιά.

Ίτανος (Καρζής): Τουλουπάκης, Μπριλάκης(70′ Δηδόλης), Κουφάκης, Γκιμήσης(52′ Παξιμαδάκης), Φραγκιαδάκης, Καντικάκης, Μπονατσάκης Α., Βενιαμάκης, Ζαχαριουδάκης, Μπονατσάκης Τ., Μπονατσάκης Λ.

ΑΟ Τουρλωτής (Πασχαλάκης): Κακουράκης, Καστόρας(Παπαχατζής), Αυγουστινάκης, Ζερβός, Κουνελάκης, Πλουμής, Ασημακόπουλος, Καββουσανός(58′ Χατζηγεωργίου), Μανουσάκης(46′ Bάκκας), Καφεσάκης, Λιλιμπάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ