Παλαίμαχοι Τυμπακίου-Παλαίμαχοι Σητείας: 2-7

140 Προβολές

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν το Σάββατο 6-6 οι Παλαίμαχοι Σητείας στο Τυμπάκι Ηρακλείου απέναντι στην τοπική ομάδα παλαιμάχων και επικράτησαν με το ευρύ 7-2 σε φιλικό αγώνα 70 λεπτών (2 ημίχρονα των 35′).

Οι Σητειακοί προηγήθηκαν μόλις στο 2′ με σουτ του Μαράκη και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 7′ με σουτ του Καρζή. Οι Τυμπακιανοί μείωσαν στο 9′ σε 1-2 με πλασέ του Μαρκάκη. Στο 14′ ο Μαράκης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 1-3, ενώ στο 18′ ο Πλακαντωνάκης με απευθείας κόρνερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4. Στο 20′ η τύχη γύρισε την πλάτη στους Σητειακούς όταν Παθιάκης πλάσαρε στο αριστερό κάθετο δοκάρι αλλά στο 21′ ο Μαράκης με πλασέ σημείωσε το 1-5 πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Στο 30′ ο Αλεβιζάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-5 που ήταν και το σκορ του α΄ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Σητειακοί πέτυχαν άλλα δύο γκολ με πλασέ του Σκαρμαλιωράκη στο 55′ και σουτ του Παθιάκη στο 58′ “γράφοντας” το τελικό 2-7. Στο 63′ ο Πασχαλάκης έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ που όμως σταμάτησε στο δοκάρι.

Μετά τον αγώνα ακολούθησε κέρασμα με σουβλάκια, μπύρες , αναψυκτικά και χυμούς στους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους, από το Δ.Σ. των παλαιμάχων Τυμπακίου.

Το Δ.Σ. των παλαιμάχων Σητείας ευχαριστεί θερμά την ομάδα Παλαιμάχων Τυμπακίου για την πρόσκληση για την διεξαγωγή του αγώνα και για την άριστη φιλοξενία.

Παλαίμαχοι Τυμπακίου: Σπυριδάκης, Χαραλαμπάκης, Ξυλούρης, Κλαπάκης, Καρταλιανάκης, Μαθιουδάκης, Νικολιδάκης, Μαρκάκης, Αλεβιζάκης, Τζωρτζακάκης Στέλιος, Λαντζουράκης. Αγωνίσθηκαν ακόμα και οι Πατεράκης, Παπαδάκης, Κονιωτάκης, Πατρικαλάκης, Ντισπυράκης, Τζωρτζακάκης Σταύρος.

Παλαίμαχοι Σητείας: Ανδριανάκης, Αράπογλου, Κριτσωτάκης, Βουτυράκης, Καρζής, Μαράκης, Σκαρμαλιωράκης, Δερμιτζάκης Ευαγ, Μπακλαγής, Πλακαντωνάκης Α, Παθιάκης. Αγωνίσθηκαν και οι Γιαλεσάκης, Καμπανάκης Εμμ του Ιωαν, Καμπανάκης Εμμ του Παντ, Ξυπόλιτος, Πασχαλάκης. Στην αποστολή συμμετείχε και ο Παξιμαδάκης που δεν αγωνίσθηκε λόγω τραυματισμού στην προθέρμανση.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ