Πήρε το τρίποντο ο ΑΟΤ μέσα στην Αναγέννηση

12 Προβολές

Το συγκρότημα του Γιάννη Σταματάκη απέσπασε τρεις πολύτιμους βαθμούς από την Αναγέννηση, που σφραγίζει την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία.

Δύσκολο το έργο της Τουρλωτής στο Βουζουνεράκειο, αφού στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πίεζαν συνεχώς για το γκολ, χωρίς να βλέπουν αποτέλεσμα, ενώ παράλληλα δεν άφηνε την ομάδα της Τουρλωτής να αντιδράσει. Η Αναγέννηση απείλησε πολλές φορές την εστία του Κακουράκη με σημαντικότερη εκείνη μετά το σουτ του Χρυσοφάκη Ρ., ο Γαρεφαλάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο δυνατοί και μόλις στο 49’ πέρασαν μπροστά στο σκορ με τον Γαρεφαλάκη. Η Τουρλωτή διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κουνελάκη στο 73’ μετά από φάση διαρκείας. Ο Γαρεφαλάκης σούταρε και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια πήγε στα δίχτυα, αφού οι αμυντικοί των Λιονταριών δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν. Στην εκπνοή του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με σουτ του Δεδελετάκη έξω από την περιοχή.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ:

2’ Τετ α τετ του Μάκο με τον Κακουράκη, ο τερματοφύλακας διώχνει με τα πόδια.

5 Σουτ του Αυγουστινάκη εκτός περιοχής, ο Ταρτάλας μπλοκάρει.

7’ Τετ α τετ του Δεδελετάκη με τον Κακουράκη, ο πορτιέρο της Τουρλωτής αποκρούει.

16’ Εκτέλεση φάουλ του Χρυσοφάκη Ρ., ασθενής απομάκρυνση του Κακουράκη στην επαναφορά ο Ντέντια έκανε το σουτ όμως ο Αυγουστινάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

21’ Σουτ του Χατζάκη εντός περιοχής, ο Κακουράκης επεμβαίνει και διώχνει σε κόρνερ.

23’ Εκτέλεση φάουλ του Αυγουστινάκη, ο Κουνελάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ταρτάλα.

27’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάκο, ο Κακουράκης διώχνει σε κόρνερ.

49’ Εκτέλεση φάουλ του Αυγουστινάκη, ο Γαρεφαλάκης με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. 0-1.

54’ Σουτ του Μάκο μέσα από την περιοχή, ο Κουνελάκης διώχνει με τα πόδια.

55’ Σουτ του Γαρεφαλάκη μετά από λάθος έξοδο του Ταρτάλα, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

62’ Εκτέλεση κόρνερ του Κουνελάκη, ο Γαρεφαλάκης έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

66’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάκο. Ο Κακουράκης μπλοκάρει σταθερά.

70’ Συνεργασία Χατζάκη- Δεδελετάκη, ο δεύτερος κάνει την κεφαλιά όμως ο Κακουράκης διώχνει σε κόρνερ.

73’ Ο Γαρεφαλάκης κάνει το 0-2 με σουτ από τη γραμμή της περιοχής. Η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και έσκασε μέσα από τη γραμμή και οι αμυντικοί της Αναγέννησης δεν πρόλαβαν να τη διώξουν.

77’ Κεφαλιά του Παϋσανίδη μετά από σέντρα του Κουφή, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο.

85’ Τετ α τετ του Κλεριότ με τον Ταρτάλα, πλάσαρε άουτ.

93’ Μείωση για την Αναγέννηση με τον Δεδελετάκη όπου βρέθηκε σε θέση βολής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Αναγέννηση(Ν. Δεδελετάκης): Ταρτάλας Γ. Χατζάκης, Χρυσοφάκης Γ., Ντέντια, Κουγιουμουτζάκης, Παϋσανίδης, Κουφής, Λαμπράκης Κ., Δεδελετάκης, Μάκο, Χρυσοφάκης Ρ.(64’ Κουτσοποδιώτης).

Τουρλωτή(Γ. Σταματάκης): Κακουράκης, Τσιμπιδάκης, Αυγουστινάκης, Ζερβός, Κουνελάκης, Κάστορας(44’ Φουσκολαγουδάκης), Γαρεφαλάκης(91’ Νικητάκης), Κουρής, Μάλο(71’ Παπαχατζής), Κλεριότ, Κοτσυφάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ