Πέρασε από την Σητεία η Αναγέννηση(video)

11 Προβολές

Ένα πολύτιμο τρίποντο χάρισε στην ομάδα του ο Νίκος Ξαγοράρης, αφού και τα δύο γκολ της Αναγέννησης προήλθαν από τα δικά του πόδια.

Μόλις στο 23ο λεπτό, έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ, έπειτα από απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Παρά την πίεση της Νίκης για να ισοφαρίσει, δεν τα κατάφερε.

Στο δεύτερο μέρος η Νίκη Σητείας εμφανίστηκε πιο δυνατή και πίεσε ακόμη περισσότερο, χωρίς ωστόσο να έχει αντίκρισμα. Αντιθέτως, στην εκπνοή του αγώνα, ο Ξαγοράρης ξανά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού βγήκε μόνος του στην αντεπίθεση.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ:

2′ μακρινό σουτ του Χαμηλάκη το οποίο μπλοκάρει ο Ταρτάλας.

14′ σουτ του Δεδελετάκη εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Αδαμίδης .

19′ Ντόσας πασάρει στο Λιλιμπάκη ο οποίος σουτάρει έξω απ’ την περιοχή , μπλοκάρει ο Ταρτάλας.

22′ κόρνερ του Καφεσάκη, ο Ταρτάλας χάνει την μπάλα αλλά οι αμυντικοί της Αναγέννησης την απομακρύνουν.

23′ απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ξαγοράρη και έτσι σχηματίζεται το 0-1 υπέρ της Αναγέννησης.

25′ ο Κουνελάκης εκτελεί πλάγιο στο Ντόσα, αυτός μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, πασάρει στο Λιλιμπάκη, ο τελευταίος σουτάρει έξω απ’ την περιοχή και ο Ταρτάλας διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

30′ απευθείας κόκκινη κάρτα στο Λιλιμπάκη και στο Δεδελετάκη

36′ σουτ του Μικρόπουλου έξω απ’ την περιοχή και η μπάλα βγαίνει άουτ.

41′ σεντράρει ο Γιαννικάκης από δεξιά, μπλοκάρει όμως ο Ταρτάλας.

45′ Εκτέλεση φάουλ του Καφεσάκη, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

50′ σεντράρει ξανά ο Γιαννικάκης, με κεφαλιά ο Γεωργανάκης απ’ την μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Τορτάλας.

52′ σουτάρει ο Μάκο μέσα απ’ την περιοχή και μπλοκάρει ο Αδαμίδης.

55′ κόρνερ του Κουνελάκη, κεφαλιά Καφεσάκη, έστειλε την μπάλα στον Φραγκιαδάκη Γ., ο οποίος και αυτός με μια δεύτερη κεφαλιά έστειλε την μπάλα προς τα δίχτυα, την οποία έδιωξε ο Μαστοράκης πάνω στη γραμμή.

67′ ο Μάκο μπαίνει από αριστερά γυρνάει στην μικρή περιοχή στον Παϋσανίδη που σουτάρει και ο Αδαμίδης διώχνει σε κόρνερ.

71′ ωραία προσπάθεια του Φραγκιαδάκη από δεξιά, περνάει τον Παυσανίδη, μπαίνει μες την περιοχή, πασάρει στον Μικρόπουλο που σουτάρει έξω απ’ την περιοχή και ο Ταρτάλας διώχνει εκπληκτικά σε κόρνερ.

78′ ωραία κούρσα από αριστερά του Φραγκιαδάκη Ι. , περνάει αριστερά στο σπριντ του Κουγιουμτζάκη, μπαίνει στην περιοχή, γυρνάει την μπάλα αλλά διώχνουν οι αμυντικοί.

83′ εκτελεί φάουλ ο Κουνελάκης από αριστερά, ο Κουτούζος διώχνει με το κεφάλι σωτήρια, σε κόρνερ.

90+1’ Σε αντεπίθεση ο Ξαγοράρης κάνει το τελικό 0-2.