Νίκη Σητείας -Ελπίδες Αγ. Νικολάου 7-1

12 Προβολές

Τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για το συγκρότημα του Γιάννη Σταματάκη, καθώς κέρδισε τις Ελπίδες με 7-1 στο γήπεδο της Σητείας.

Στο πρώτο μέρος οι Σητειακοί μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετές καλές ευκαιρίες. Τα σουτ των Μάλο (29’), Γιακουμάκη (30’) και Δερμιτζάκη Β. (33’) κατέληξαν άουτ, αλλά στη συνέχεια κατάφεραν να πετύχουν δυο τέρματα, ‘όπου το πρώτο σημειώθηκε στο 36΄με όμορφο ανάποδο ψαλίδι και στο 45’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής εκμεταλλεύτηκε την ασταθής απόκρουση του Χαβάκη σε σουτ του Κουνελάκη. Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν στην αρχή το γήπεδο της Σητείας και συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό, όταν στην πρώτη τους καλή επίσκεψη στα γκολπόστ του Αδαμίδη στο (10’), ο Βάρδας μπήκε από τα αριστερά της περιοχής και σούταρε με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει και στην επαναφορά ο Μανδουράρης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη και με την είσοδο του Φραγκιαδάκη Π. στην θέση του Βερναδάκη οι «μπλε» ανέβασαν στροφές και την κάθε τους ευκαιρία κατάφεραν να την μετουσιώσουν σε γκολ.Στο 50’ ο Γιακουμάκης με πλάσε έκανε το 3-1 και οχτώ λεπτά αργότερα ο Κουνελάκης με κεφαλιά σε κόρνερ του Γεωργανάκη σημείωσε το 4-1, Το 5-1 προήλθε από ατομική ενέργεια του Φραγκιαδάκη Π., ο οποίος πέρασε και τον Χαβάκη και σε κενό τέρμα δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει σωστά (62’). Στο 65’ και στο 67’ οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δυο τέρματα με Κουνελάκη και Γεωργανάκη.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είχαμε τα δυο ακυρωθέν γκολ της Νίκης, (13’) με τον Μάλο να κάνει φάουλ στο τερματοφύλακα και στην επανάληψη 76’ ως «οφσάιντ» του ίδιου ποδοσφαιριστή. Τέλος, στο 87’ η Νίκη είχε δοκάρι με τον Γιωργανάκη.

Νίκη Σητείας (Σταματάκης): Αδαμίδης, Τραμπάκουλας, Κουνελάκης, Ρέτσας, Ντίσο, Βερναδάκης(46’Φραγκιαδάκης Π.), Μάλο(74’Φωτιάδης), Δερμιτζάκης Β.(60’ Διακαινισάκης), Κοτσιφάκης, Γεωργανάκης, Γιακουμάκης.

Ελπίδες (Τσώτσος): Χαβάκης, Φωκάς, Βιδάκης(70’ Μεταξάκης), Καρνέσης, Παπαθεοδώρου, Χατζιάϊ, Ζαχαρίας, Μανίσαλης, Μανδουράρης, Λυράκης, Βάρδας.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Τελευταία Νέα
Η εθελοντική ομάδα «IerapetraV2»
ΛΑΣΙΘΙ
H μεγαλύτερη βροχόπτωση του νομού Λασιθίου στη Σητεία- ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΒΡΟΧΟΜΕΤΡΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ 19 – 23 Οκτ. 2020-10-24
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΤΕΙΑ
Με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης η γενική συνέλευση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τένις
ΚΡΗΤΗ
Συμμετοχή της Περιφέρειας Κρήτης στην 1η διαδικτυακή εμπορική έκθεση για τα Ελληνικά Τρόφιμα και Ποτά «FOOD MARKET SHOW 2020»
ΚΡΗΤΗ
Έμπρακτη στήριξη από την Περιφέρεια Κρήτης σε όλες τις ομάδες ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας
ΚΡΗΤΗ
Ματαίωση των Αγώνων Στίβου «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ», λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού (COVID-19)