Νίκη..(σε) τον Κρούστα

14 Προβολές

Με τρεις βαθμούς έφυγε η Νίκη Σητείας, έπειτα το παιχνίδι με τον ΠΑΟ Κρούστα, όπου κέρδισε με 1-0.

Οι Σητειακοί προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Καρανικόλα. Ο Κουνελάκης εκτέλεσε φάουλ και εκεί ο Καρανικόλας με πλασέ έκανε το 1-0. Το πρώτο μέρος ήταν σχετικά ισορροπημένο, με τη Νίκη να ανεβάζει σιγά σιγά ρυθμούς, έπειτα το γκολ. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Καρανικόλας απείλησε ξανά, στέλνοντας την μπάλα άουτ σε κενή εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο άνεμος ήταν κόντρα στον Κρούστα, ο οποίος έδειχνε να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στο ρυθμό της Νίκης, που μπήκε ακόμη πιο δυνατά στο παιχνίδι. Ο Φραγκαδιάκης Π. έχασε δύο τετ α τετ, και στο 80ο λεπτό, ο Σπυριδάκης έπειτα από σύγχυση που δημιουργήθηκε στην περιοχή του Κρούστα, επιχείρησε σουτ, όμως ο Παπαθεοδώρου έδιωξε πάνω στη γραμμή.

ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ(Γ. Πασχαλάκης): Ταγκαλίδης(80’ Αδαμίδης), Γιαννικάκης, Κουνελάκης, Ζανταλής, Ρέτσας, Χαμηλάκης, Καφεσάκης, Καρανικόλας (63’ Σπυριδάκης), Ντόσας, Χίντα, Κατσαπρακάκης.

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΤΑ(Γ. Χρυσός): Ζορμπαλάς, Τραυλός, Καρτσάκης(30’ λτ Παπαθεοδώρου),, Ν. Κουρίνος, Γ. Κουρίνος, Μαραγκός, Μπέρκοβιτς, Δόγκας(85’ Μουδάτσος), Α. Νερατζούλης, Αλέξης(90’ Σιγανός), Ζαννίκος.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ