Νίκη Λακώνια 0-0

12 Προβολές

Σ’ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι χωρίς της πολλές ευκαιρίες να σημειώσουν κάποιο τέρμα Νίκη και Λακώνια έμειναν στο φτωχό 0-0 στο γήπεδο της Σητείας. Στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες είχαν από δυο καλές ευκαιρίες με τους Σητειακούς να απειλούν μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ του Γιακουμάκη μέσα από τη περιοχή και τον Χρυσό να διώχνει πάνω στη γραμμή σε κόρνερ. Δυο λεπτά αργότερα ο Ρασιδάκης για τα Λακώνια απείλησε με σουτ έξω από τη περιοχή όμως κατέληξε άουτ. Στο 31’ η Νίκη απείλησε με τον Φραγκιαδάκη Π., να σεντράρει από δεξιά και τον Κουνελάκη να πιάνει την κεφαλιά μέσα στη περιοχή με το Χρυσό να απομακρύνει ξανά σε κόρνερ ενώ οι φιλοξενούμενοι στο 34΄ απείλησαν με εκτέλεση φάουλ του Μαρκάκη να καταλήγει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παπαδήμα κλείνοντας έτσι στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τις δυο ομάδες να έχουν από μια ευκαιρία οι φιλοξενούμενοι με τον Ζάκου(54’) να σουτάρει μέσα από τη περιοχή και τον Παπαδήμα να μπλοκάρει και οι γηπεδούχοι στο 73’ από σέντρα του Μάλο από δεξιά ο Φραγκιαδάκης έπιασε αδύναμο σουτ με τον Φιορέτζη να μπλοκάρει εύκολα.

Το φιλμ του αγώνα.

3’ Σέντρα Φραγκιαδάκη Π. από δεξιά, σουτ Γιακουμάκη από τη περιοχή ο Χρυσός απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

5’ Σουτ Ρασιδάκη έξω από τη περιοχή , η μπάλα πάνω απ’τα δοκάρια.

6’ Σέντρα Τραμπάκουλα από δεξιά, κεφαλιά Κουνελάκη μέσα από τη περιοχή η μπάλα άουτ.

27’ Σουτ Δερμιτζάκη Β., μέσα από τη περιοχή, η μπάλα άουτ.

29’ Σουτ Γιαννικάκη έξω από τη περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

34’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρκάκη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδήμα.

54’ Σουτ Ζάκου μέσα από τη περιοχή μπλοκάρει ο Παπαδήμας.

58’ Σουτ Φραγκιαδάκη Π., έξω από τη περιοχή, η μπάλα πάνω απ’τα δοκάρια.

61’ Κόρνερ Γιακουμάκη από δεξιά, κεφαλιά Φραγκιαδάκη Π., η μπάλα άουτ.

73’ Σέντρα Μάλο από δεξιά, αδύναμο σουτ του Φραγκιαδάκη Π., Μπλόκαρε εύκολα ο Φιορέτζης.

75’ Φαου γέμισμα Κουνελάκη, κεφαλιά Μάλο πάνω από τα δοκάρια.

Oι συνθέσεις των δυο ομάδων.

Νίκη Σητείας(Σπυριδάκης): Παπαδήμας(66’ λ.τρ Δασκαλάκης), Τραμπάκουλας, Ρέτσας(49’ Μάλο), Διακαινισάκης, Φουσκολαγουδάκης, Βερναδάκης Γιαννικάκης, Δερμιτζάκης Β.(63’ λ.τρ Κοτσυφάκης), Κουνελάκης, Φραγκιαδάκης Π., Γιακουμάκης.

ΑΕ Λακωνίων(Μαρκάκης): Φιορέτζης, Ζάκου, Πλευράκης, Σπανουδάκης Α., Δρακωνάκης, Σπανουδάκης Γ., Μανδουράρης(90’ Σιγανός), Μαρκάκης, Ρασιδάκης, Zekthi, Χρυσός.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ