Μοιρασμένο ματς στο Βουζουνεράκειο( ΑΣΙ Τουρλωτή 1-1)

9 Προβολές

Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στο ΑΣΙ και την Τουρλωτή, όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Μπαντίστ που έπιασε ένα σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν δέκα λεπτά αργότερα (14′) με τον Τοψιδέλη, όπου εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Πετράκη και σούταρε, κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος η κούραση είχε κάνει την εμφάνισή της και στις δυο ομάδες, όπου συμβιβάστηκαν με το “Χ”. Ανα διαστήματα η κατοχή της μπάλας ήταν μεγαλύτερη για το ΑΣΙ και αργότερα για την Τουρλωτή, σημειώνοντας κάποιες φάσεις, χωρίς αποτέλεσμα όμως. Στα αξιοσημείωτα του παχνδιού ήταν οι έντονες διαμαρτυρίες για τα δυο ακυρωθέντα γκολ από τον βοηθό διαιτητή κ. Φινοκαλιώτη.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατότερα στον αγωνιστικό χώρο

20’’ Βασιλάκης μετά από σύγχιση επιχείρησε σουτ από κοντά όμως έδιωξε σε κόρνερ.

4’ Σουτ του Μπαντίστ από κοντά το 0-1.

14’ Ασίστ οτυ Πετράκη με αποδέκτη τον Τοψιδέλη, με τον τελευταίο να σουτάρει κάνοντας το 1-1.

20’ Σουτ του Βάκκα μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Ζερβάκης.

27’ Πλασέ του Πετράκη από κοντά, καλή απόκρουση του Κακουράκη.

29’ Σουτ του Τοψιδέλη εντός περιοχής, άουτ.

34’ Σέντρα του Τοψιδέλη από δεξιά, κεφαλιά του Μιρέα, πάνω από το οριζόντιο.

42’ ʼψογη συνεργασία του Ζερβαλάκη με τον Πετράκη, ο δεύτερος «πυροβόλησε» τον Κακουράκη, όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

53’ Εκτέλεση φάουλ του Καρβούνη, ο Ζερβαλάκης δεν πρόλαβε να πάρει την κεφαλιά, στην επαναφορά ο Πρωτογεράκης σουτάρει ψηλά όμως ο Φραγκάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

58’ Σέντρα του Αυγουστινάκη από αριστερά στον Μπαντίστ, κεφαλιά του 2ου άουτ.

62’ Σέντρα Ζερβαλάκη στον Τοψιδέλη, ο δεύτερος έδωσε την μπάλα στον Πετράκη, ο οποίος την έστειλε στο δοκάρι του Κακουράκη αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα της Τουρλωτής να διώξει σε κόρνερ.

80’ Βάκκας βγήκε μόνος του με τον Ζερβάκη από δεξιά, έκανε το σουτ, όμως πήγε άουτ.

85’ Σουτ του Αυγουστινάκη εντός περιοχής, άουτ.

ΑΣ Ιεράεπτρας(Γ. Δρακωνάκης): Ζερβάκης, Ζερβαλάκης(77’ Κουφουδάκης), Μιρέα, Πρωτογεράκης, Καρβούνης, Τσομάνι, Τσιριντάνης, Μίσοβιτς, Πετράκης, Παρθενάκης, Τοψιδέλης.

ΑΟ Τουρλωτής(Γ. Σταματάκης): Κακουράκης, Τσιμιτάκης, Ζερβός, Δανδουλάκης, Πλουμής, Βασιλάκης(46’ Κοτσυφάκης), Γαρεφαλάκης(67’ Μάλο), Μπαντίστ, Καβουσανός, Βάκκας, Φραγκάκης(57’ Αυγουστινάκης).

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ