Με τέσσερα γκολ εξασφάλισε τη νίκη της η Νίκη Σητείας επί του Καλού Χωριού.

11 Προβολές

Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν δυνατότεροι στον αγωνιστικό χώρο και επιβλήθηκαν με χατ-τρικ του Μικρόπουλου, και το τέταρτο τέρμα από τον Ντόσα.

Στο 36ο λεπτό ο Μικρόπουλος έκανε το 1-0, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους ήρθε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τη συνεργασία Ντόσσα και Μικρόπουλου.ο πρώτος έβγαλε τη σέντρα και ο Ντόσας από την μικρή περιοχή έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να μειώσουν ούτε στο δεύτερο μέρος, καθώς η Νίκη επέβαλλε ξανά τον ρυθμό της, συνεχίζοντας τα γκολ. Μόλις στο 55’ ο Μικρόπουλος με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 81’ με σουτ σε κενή εστία.

10′ Σουτ του Γιαννικάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

12′ Σουτ του Γιαννικάκη έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ.

21′ Κόρνερ του Σουσανίδη, ο Ψύλλος διώχνει με το κεφάλι πριν πιάσει την κεφαλιά ο Ρέτσας από την μικρή περιοχή.

24′ Σουτ του Ντίσο έξω από την περιοχή άουτ.

26′ Κόρνερ Καφεσάκη, κεφαλιά Σουσανίδη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

32′ Σουτ μακρινό του Ντίσο η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

33′ Σέντρα από δεξιά του Σουσανίδη ο Ντόσας την κεφαλιά μέσα από την περιοχή άουτ η μπάλα.

36′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μικρόπουλου έξω από την περιοχή καταλήγει στα δίχτυα του Μπερκοβιτς. 1-0

42′ Σέντρα από δεξιά του Μικρόπουλου ο Ντόσας πιάνει αέρα, κακό διώξιμο του Κατσάι, ο Ντόσας από την μικρή περιοχή κάνει το 2-0 με σουτ.

43′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κατσάι ο Ψύλλος πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αδαμίδη.

52′ Εκτέλεση φάουλ του Μικρόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

55′ 3-0 του Μικρόπουλου με σουτ έξω από την περιοχή.

64′ Εκτέλεση φάουλ του Κατσάι από πλάγια αριστερά κεφαλιά του Ντόι άουτ.

71′ Από μπαλιά του Κατσάι ο Μανδουράρης βγαίνει μόνος με τον Αδαμίδη, στην προσπάθεια του να τον κρεμάσει στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

74′ Μακρινό σουτ του Γιαννικάκη μπλοκάρει ο Μπερκοβιτς.

79′ Σουτ του Κατσάι έξω από την περιοχή άουτ.

81′ Σουτ του Κουνελάκη έξω από την περιοχή ασταθής απόκρουση του Μπερκοβιτς, ο Μικρόπουλος μόνος με τέρμα κάνει το 4-0.

88′ σέντρα του Λιλιμπάκη από αριστερά προβολή Μανουσάκη μέσα από την περιοχή διώχνει με τα πόδια ο Μπέρκοβιτς.

ΝΙΚΗ ΣΗΤΕΙΑΣ(Ν. Ζανταλής): Αδαμίδης, Τραμπάκουλας, Δερμιτζάκης, Ρέτσας, Καφεσάκης, Λιλιμπάκης, Γιαννικάκης, Ντίσο, Σουσανίδης(60’ Κουνελάκης), Μικρόπουλος(85’ Σπυριδάκης), Ντόσας(75’ Μανουσάκης).

ΠΥΡΓΟΣ(Χ. Νικητάκης): Μπέρκοβιτς, Γιανναδάκης, Ντόι, Ψύλλος, Κύπουλας, Κατσάι, Ραπάνης, Τουτουδάκης, Φραγγιαδουλάκης, Κόχα, Ραϊνάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ