Εύκολο απόγευμα για τον ΟΦΙ όπου υποδέχτηκε τη Νίκη Σητείας και επιβλήθηκε στο Βουζουνεράκειο με 3-1.

16 Προβολές

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Πετράκη, ενώ ισοφαρίστικαν λίγα λεπτά αργότερα (29′) με τον Φραγκιαδάκη Γ. Η ισοπαλία δεν κράτησε πολύ, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 3-1, στο 32ο λεπτό με τον Τοψιδέλη, και στο 43ο με τον Τζελέπη, για το 2-1 και 3-1 αντίστοιχα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατότερα και κατάφεραν να απειλήσουν αρκετές φορές στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως να πετυχαίνουν κάποιο τέρμα. Στα τελευταία λεπτά η Νίκη Σητείας ανέβασε βαθμούς και κατάφερε να απειλήσει τον ΟΦΙ, χωρίς κάποιο αντίκρισμα. Η ευκαιρία για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι ήρθε στο 77′, όπου με σουτ του Γιαννικάκη εκτός περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ταρτάλα. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι στην εκπνοή του αγώνα, όπου ο Χρυσοφάκης με σουτ-φωτοβολίδα εκτός περιοχής, δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.

Το φίλμ του αγώνα:

8′ Γυριστό σουτ του Ξαγοράρη εντός περιοχής, η μπάλα χαμηλά στο κάθετο δοκάρι.
10′ Εκτέλεση κόρνερ του Ξαγοράρη με πάσαστον Πετράκης, ο δεύτερος ξαναδίνει στονπρώτο για να βγάλει σέντρα και ο Δασκαλάκης μπλόκαρε την κεφαλιά του Χρυσοφάκη.
12′ Σουτ του Χρυσοφάκη από τη γραμμή της περιοχής, ο Δασκαλάκης διώχνει σε κόρνερ.
13′ Εκτέλεση κόρνερ του Ξαγοράρη απευθείας, η μπάλα βρήκεστο δεύτερο δοκάρι του Δασκαλάκη και με πλασέ του Πετράκη κατέληξε στα δίχτυα. 1-0.
25′ Σουτ του Δερμιτζάκη εκτός περιοχής, ψηλά άουτ.
29′ Σουτ του Δερμιτζάκη Β. εντός περιοχής, ο Ταρτάλας διώχνει κ στην επαναφορά ο Φραγκιαδάκης Γ., με πλασέ έκανε το 1-1.
32′ Σέντρα του Δασκαλάκη στον Τοψιδέλη, ο δεύτερος με κεφαλιά έκανε το 2-1.
40′ Σέντρα του Φουσκολαγουδάκη στον Ρέτσα, ο δεύτερος δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και να μειώσει.
43′ Εκτέλεση φάουλ του Ξαγοράρη, ο Τζελέπης έπιασετην κεφαλιά και έκανε το 3-1.
53′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πετάση, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο.
55′ Σουτ του Ξαγοράρη εντός περιοχής από το ύψος του πέναλτυ, ο Δασκαλάκης απομακρύνει.
60′ Πάσα του Δασκαλάκη, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στον Τζελέπη, ο οποίος με κεφαλιά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
68′ Σουτ του Ξαγοράρη εκτός περιοχής, ο Δασκαλάκης απομάκρυνε.
73′ Σέντρα του Τοψιδέλη στον Χρυσοφάκη, ο δεύτερος με κεφαλιά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
77′ Σουτ του Γιαννικάκη εκτός περιοχής, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ταρτάλα.
89′ Σουτ του Χρυσοφάκη εκτός περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Δασκαλάκη.

Ο.Φ.Ι.(Νίκος Καπαράκης): Ταρτάλας, Δερμιτζάκης (46′ Μεμετζής), Δασκαλάκης, Μίγγας Γ., Τζελέπης, Κουγιουμουτζάκης(60′ Μπαριτάκης), Τοψιδέλης, Πετάσης, Πετράκης, Ξαγοράρης, Χρυσοφάκης.

Νίκη Σητείας(Μάνος Σπυριδάκης): Δασκαλάκης, Παθιάκης, Κουνελάκης, Γιαννικάκης, Φουσκολαγουδάκης, Δερμιτζάκης(69′ Μάλο), Φραγκιαδάκης Γ., Φραγκιαδάκης Π., Πορταράκης(71′ Γιακουμάκης), Τραμπάκουλας, Ρέτσας.

Πηγή:Lasithisport

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ