Εύκολο απόγευμα για τον Κουτσουρά.

15 Προβολές

Μετά την εμφατική πρεμίερα κόντρα στον Κρούστα, η ομάδα του Κουτσουρά πέρασε και από την Σητεία νικώντας τον Ίτανο Παλαικάστρου με 1-6.
Ο Κουτσουρά ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο σημειώνοντας πέντε τέρματα ενώ είχε και δοκάρι με τον Ζανιά στο 41’. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ με τον Ζαχαριουδάκη (38’ και 45’).Στην επανάληψη ο Ίτανος μπήκε πιο δυνατά και μείωσε μόλις στο( 47’) σε αντεπίθεση με τον Ζαχαριουδάκη να πασάρει στον Μπονατσάκη Τζ. Και ο τελευταιος να πλασάρει εύστοχα για το 1-5 ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ζαχαριουδάκης έχασε σημαντική ευκαιρία να μειώσει περισσότερο για την ομαδα του, όταν σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Κορνελάκης. Το τελικό 1-6 έγινε στο 58’ με τον Τουλουπάκη να ανατρέπει τον Μαρκάκη μέσα στην περιοχή. Ο ίδιος παίκτης ανέλαβε την εκτέλεση και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι καλύτερες φάσεις τουπαιχνιδιού.
15’ Σέντρα Δασκαλάκη από αριστερά ο Καναβάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0
19’ Δασκαλάκης έβγαλε σέντρα στον Καναβάκη ο τελευταίος πάσαρε στον Παπαδάκη Μ όπου με πλάσε έκανε το 2-0
29’ Σουτ Καναβάκη έξω από την περιοχή ο Τουλουπάκης απέκρουσε σε κόρνερ. Το εκτέλεσε ο Θεοχαράκης ,ασταθής απόκρουση Τουλουπάκη, ο Μαρκάκης με πλασέ 3-0.
31’ Σουτ του Δασκαλάκη μέσα από την περιοχή 0-4.
38’ Ζαχαριουδάκης σουτάρει έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Κορνελάκης.
41’ Σουτ του Ζανία έξω από την περιοχή του Ζανιά η μπάλα σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι Ο Καναβάκης στην επαναφορά σημειώνει το τέρμα από αντικανονική θέση.
43’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δασκαλάκη από πλάγια αριστερά καταλήγει στα δίχτυα.
45’Σουτ του Ζαχαριουδάκη πάνω από τα δοκάρια.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
Ίτανος Παλαικάστρου(Κώστας Καρζής) : Τουλουπάκης, Κουφάκης, Μπονατσάκης Λ.(70’ Τσιμπιδάκης), Μπονατσάκης Τζ. Μπονατσάκης Α., Καντικάκης, Βενιαμάκης, Παξιμαδάκης, Ζαχαριουδάκης.
ΑΟΣ Κουτσουράς (Γιώργος Ασπραδάκης): Kορνελάκης, Δασκαλάκης, Μαρκάκης, Θεοχαράκης(46’ Συντιχάκης), Βεργός, Ζανιάς, Χριστοδουλάκης, Εισπεντάκης, Παπαδάκης Μ(57’ Παπαιωάνου)., Καναβάκης, Παπαδάκης Δ.(46’ Παπαδάκης Μ.)

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ