Επτάσφαιρη Νίκη!(video)

17 Προβολές

ʼλλο ένα νικηφόρο τοπικό ντέρμπι, αυτή την φορά με τον Ίτανο για το συγκρότημα του Γιάννη Σταματάκη, Η Νίκη ήταν καλύτεροι σ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και με δύο γκολ στο πρώτο μέρος Γιακουμάκη (12’) και Κουνελάκη (25’) πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα από το 60’ και μετά οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν άλλα πέντε τέρματα με τους Φραγκιαδάκη Π.( 73’, 89’), Γιακουμάκη (63’), Γεωργανάκη (81’) και Φραγκιαδάκη Γ.(87’). Έτσι πέτυχε το πρώτο της τρίποντο για το 2015.

To φιλμ του αγώνα.

2’ Πάσα του Φραγκιαδάκη στον Μάλο, σουτ του τελευταίου από πλάγια δεξιά της περιοχής, μπλόκαρε ο Τουλουπάκης.

4’ Χαμένο τετ-α-τετ Φραγκιαδάκη Π., ο Τουλουπάκης μπλόκαρε.

12’ Κάθετη πάσα του Δερμιτζάκη Β. στον Γιακουμάκη, ο τελευταίος με ψηλοκρεμαστό σουτ νικάει τον Τουλουπάκη για το 0-1.

19’ Σουτ Δερμιτζάκη Β. μέσα από την περιοχή, ο Καντικάκης απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

25’Κάθετη μπαλιά Δερμιτζάκη Β. στον Κουνελάκη, ο τελευταίος με σουτ έξω από την περιοχή νικάει τον Τουλουπάκη 0-2.

31’ Σουτ Μάλο μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

36’ Κόρνερ Κουνελάκη, κεφαλιά Μάλο από τη μικρή περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

40’ Σέντρα από αριστερά του Γιακουμάκη, σουτ στην κίνηση του Φραγκιαδάκη Π., η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

43’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπονατσάκη Τζ, η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδήμα.

50’ Σουτ έξω από την περιοχή Ζαχαριουδάκη, μπλοκάρει ο Παπαδήμας.

51’ Φάουλ γέμισμα του Βενιαμάκη, ο Παπαδήμα προλαβαίνει τον Παξιμαδάκη πριν πιάσει την κεφαλιά.

59’ Τετ-α-τετ Μάλο, μπλοκάρει ο Τουλουπάκης.

63’ Από πάσα του Φραγκιαδάκη στον Γιακουμάκη, ο τελευταίος μπαίνει στη περιοχή και με σουτ κάνει το 0-3.

73’ Σέντρα Τραμπάκουλα από δεξιά, κεφαλιά ο Φραγκιαδάκης Π. 0-4.

78’ Σουτ Φραγκιαδάκη έξω από τη περιοχή, η μπάλα κατέληξε αουτ.

79’ Σουτ Μπονατσάκη Τζ. Μέσα από τη περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδήμας.

80’ Σουτ Παξιμαδάκη από μέσα δεξια της περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

81’ Μακρινό σουτ Γεωργανάκη καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του Τουλουπάκη.

83’ Σέντρα Κουνελάκη από αριστερά, σούτ Μάλο μπλοκάρει ο Τουλουπάκης.

85’ Επέλαση από αριστερά Φραγκιαδάκη Π. μπήκε στη περιοχή, πριν σκοράρει ο Καντικάκης απομακρύνει σε κόρνερ.

87’ Κόρνερ Γεωργανάκη από δεξιά, κεφαλιά Φραγκιαδάκη Γ., 0-6.

89’ Πάσα Γιαννικάκη στο Φραγκιαδάκη Π., ο τελευταίος με πλασέ μέσα από τη περιοχή κάνει το 0-7.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ίτανος (Κώστας Καρζής): Τουλουπάκης, Κουφάκης, Στεφανάκης, Συλιγνάκης(74’ Κλινάκης), Τσιμπιδάκης, Καντικάκης, Μπονατσάκης Α., Βενιαμάκης, Παξιμαδάκης, Ζαχαριουδάκης, Μπονατσάκης Τζ.

Νίκη Σητείας (Γιάννης Σταματάκης): Παπαδήμας, Τραμπάκουλας, Κουνελάκης, Φραγκιαδάκης Γ., Γιαννικάκης, Φραγκιαδάκης Π., Μάλο, Φουσκολαγουδάκης, Τσιμπιδάκης Π., Δερμιτζάκης Β.(60’ Γεωργανάκης), Γιακουμάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ