Επικράτησε η Νίκη του Ιτάνου 4-1 στο γήπεδο της Σητείας την Κυριακή το μεσημέρι.

81 Προβολές

Οι δυο ομάδες προσπάθησαν να προσφέρουν θεαμα παίζοντας ανοιχτό ποδόσφαιρο χωρις να κλειστούν στην άμυνα. Οι «μπλέ» κατάφεραν να σημειώσουν τρία τέρμα στο πρώτο μέρος με τους Φραγκιαδάκη Ι. (2’,42’) και Πορταράκη (14’), ενώ οι «πράσινοι» είχαν μειώσει προσωρινά σε 2-1 με τον Παξιμαδάκη στο (27’). Στην επανάληψη το συγκρότημα του Μανόλη Σπυριδάκη σημείωσε και τέταρτο τέρμα με τον Δερμιτζάκη (59’).

Οι φάσεις του αγώνα.

2’ Σέντρα Κουνελάκη από αριστερά από κοντά πλασέ του Φραγκιαδάκη Π. ο Τουλουπάκης απέκρουσε στην επαναφορά ο Φραγκιαδάκης Ι. με πλασέ από κοντά κάνει το 1-0.

9’ Πλασέ από κοντά του Φραγκιδάκη Ι. δεν κατάφερε να κάνει το 2-0.

14’ Ο Φραγκιαδάκης Π. μπαίνει στην περιοχή γυρίζει στον Πορταράκη που με πλασέ δίνει «αέρα» δυο τερμάτων στους γηπεδούχους.

27’ Σέντρα από αριστερά Τσαντάκη ο Παξιμαδάκης με πλασέ μέσα από τοην περιοχή μειώνει σε 2-1.

36’ Λάθος διώξιμο του Φουσκολαγουδάκη σουτ Τσαντάκη μέσα από την περιοχή άουτ.

41’ Μακρινό σουτ Βενιαμάκη η μπάλα ψηλά αουτ.

42’ Σουτ Φραγκιαδάκη Ι. μέσα από την περιοχή 3-1.

50’ Σουτ Δερμιτζάκη μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Τουλουπάκης.

57’ Σουτ Παξιμαδάκη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Δασκαλάκης.

59’ Πάσα του Φραγκιαδάκη Π. μέσα στην περιοχή ο Δερμιτζάκης με πλασέ κάνει το 4-1.

62’ Πάσα του Φραγκιαδάκη Ι. στον Γιακουμάκη δεν μπορεί από κοντά να κάνει το 5-1.

87’ Από λάθος στην άμυνα του Ιτάνου ο Δερμιτζάκης με ανάποδο ψαλίδι στέλνει την μπάλα αουτ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Νίκη Σητείας(Σπυριδάκης): Δασκαλάκης, Παθιάκης(49’ Γκόλιας), Κουνελάκης, Γιαννικάκης, Φουσκολαγουδάκης, Διακαινισάκης(67’ Τραμπάκουλας), Δερμιτζάκης Β., Γιακουμάκης(64’ Μαλο), Φραγκιαδάκης Ι., Φραγκιαδάκης Π., Πορταράκης.

Ίτανος(Καρζής): Τουλουπάκης, Συλιγνάκης(46’ Παπαχατζής), Τσαντάκης, Μελάκης, Φραγκιαδάκης, Βενιαμάκης, Μπονατσάκης Α.,Μπακλαγής, Τσιμπιδάκης(46’ Ροζάκης), Filaj,Παξιμαδάκης(65’ Στεφανάκης)

Nίκησε με γκολ του Κοκολάκη στο 67′ την Τουρλωτή με 1-0 την Κυριακή το μεσημέρι.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας σ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μαζί και τις ευκαιρίες, ενώ οι «κόκκινοι» είχαν σε εκπληκτική μέρα τον Βιτσεντζάκη, ο οποίος σημείωσε σωρεία επεμβάσεων, επίσης οι Τουρλωτιανοί έψαξαν σε κάποια αντεπίθεση να σημειώσουν κάποιο τέρμα, χωρίς όμως να το καταφέρουν.

Oι φάσεις του αγώνα:

2΄ Σουτ Κοκολάκη από πλάγια δεξιά, ο Βιτσετζάκης διώχνει σε κόρνερ.

10’ Σέντρα Τσανάι από αριστερά, κεφαλιά Δήμα από την μικρή περιοχή η μπάλα αουτ.

25’ Σέντρα Τσανάι κεφαλιά Δήμα από την μικρή περιοχή η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

28’ Κακό σουτ Τσάγκα από μέσα πλάγια αριστερά της μεγάλης περιοχής , απελπιστικά αουτ.

33’ Παραλίγο αυτογκόλ για την Τουρλωτή σε σουτ του Στάχτιαρη από την μεγάλη περιοχή η μπάλα χτυπάει στον Ροδουσάκη και καταλήγει αουτ.

39’ Από μπαλιά του Μανουσάκη ο Καββουσανός από πλεονεκτική θέση δεν πλασάρει καθώς ο Πηγιάκης τον προλαβαίνει πριν σουτάρει.

42’ Φάουλ γέμισμα του Τσανάι από αριστερά, κεφαλιά του Αλίογλου πάνω από τα δοκάρια.

43’Aπο εκτέλεση κόρνερ του Κοκολάκη ο Δήμας πιάνει την κεφαλιά απο την μικρή περιοχή ο Τσιμιτάκης σώζει την ομάδα πάνω στην γραμμή.

52’ Σουτ Δήμα από πλάγια δεξιά της μικρής περιοχή η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

56’ Εκτέλεση φάουλ Τσάνγκα από πλάγια δεξιά ο Βιτσετζάκης απομακρύνει.

59’ Σέντρα-σουτ από δεξιά του Καββουσανού μπλοκάρει ο Λυράκης.

62’ Ο Μαρκάκης μόνος του μέσα στην περιοχή πλασάρει ο Βασιλάκης διώχνει πάνω στην γραμμή.

66’ Σουτ Κοκολάκη από την μεγάλη περιοχή πάνω απ’τα δοκάρια.

67’ Μακρινό σουτ Κοκολάκη η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Βιτσετζάκη για το 1-0.

70’ Σουτ Τσανάι μέσα από την περιοχή ο Βιτσετζάκης αποκρούει με το ένα χέρι.

71’ Ατομική ενέργεια Κοκολάκη περνάει τον Αυγουστινάκη γυρνάει στο Τσάνγκα που σουτάρει ο Βιτσετζάκης διώχνει σε κόρνερ.

74’ Η ομάδα της Τουρλωτής μένει με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω δευτερης κίτρινης κάρτας του Καφεσάκη για διαμαρτυρία.

76’ Σέντρα από δεξιά του Φαγά , σουτ Μαρκάκη από αριστερά της μικρής περιοχής η μπάλα αουτ.

79’ Ωραία ατομική ενέργεια του Μαρκάκη και σουτ μέσα από την περιοχή ο Βιτσεντζάκης μπλοκάρει.

83’ Σουτ έξω από την περιοχή του Cleriot η μπάλα αουτ.

90’ Σουτ έξω από την περιοχή του Κοσμά η μπάλα στο οριζόντιο, στην συνέχεια της φάσης σουτ του Δήμα από δεξιά της μικρή περιοχής ο Βιτσετζάκης σε κόρνερ.

90+ Δοκάρι του Κοσμά ξανά με σουτ μέσα από την περιοχή.

Oι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΟΑΝ( Σκύβαλος): Λυράκης, Τσανάι, Μουτάκης, Πηγιάκης, Φαγάς, Στάχτιαρης, Αλίογλου(45’ Μαρκάκης), Κοκολάκης, Τσάνγκας(73’ Κοσμά), Δήμας, Γκέτα.

ΑΟ Τουρλωτής (Πασχαλάκης): Βιτσετζάκης , Ροδουσάκης, Ζερβός, Τσιμιτάκης, Καφεσάκης, Μανουσάκης(78’ Χατζηγεωργίου), Cleriot(84’ Κατσαπρακάκης), Ασημακόπουλος, Καββουσανός, Αυγουστινάκης, Βασιλάκης,