Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και στα γκολ ο Α.Ο Τουρλωτής

13 Προβολές

Με κορυφαίο παίκτη του γηπέδου τον Γαρεφαλάκη η ομάδα της Τουρλωτής 2 γκολ και ισάριθμα δοκάρια η ομάδα του Γιάννη Σταματάκη επέστρεψε στις θετικές εμφανίσεις.

Για την ομάδα της Τουρλωτής τα γκολ σημείωσαν ο Γαρεφαλάκης στο 20’ με πλασέ μέσα από την περιοχή, στο 24’ ο Πλουμής έδωσε αέρα 2 τερμάτων για την ομάδα του με σούτ έξω από την περιοχή για να κλείσει έτσι το ημίχρονο με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0.Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62’ ο Βασιλάκης σέντραρε από δεξιά ο Μάλο με κεφαλιά από την μικρή περιοχή έκανε το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Γαρεφαλάκης με πλασέ μέσα στην περιοχή στο 71’.

Οι Τουρλωτιανοί έχασαν και άλλες ευκαιρίες για γκολ με τον Μαλο στο 21’ να καταληγει το σουτ δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ζορμπαλά, και με τον Κοτσυφάκη στο 25’ και 29’ ,στην πρώτη απέκρουσε ο Ζορμπαλάς με τα πόδια και την δεύτερη εσωσε ο Δόγκας πάνω στην γραμμή. Ενώ στο 46’ και 88’ ο Γαρεφαλάκης είχε δοκάρια με σουτ έξω από την περιοχή. Το πρώτο μάλιστα από πολύ μακρινή απόσταση σταμάτησε στο οριζόντιο.

Ο Κρούστας είχε μια καλή ευκαιρία στο 40’με τον Νικολακόπουλο να περνάει τον Ζερβό να μπαίνει στην περιοχή και πριν σουτάρει ο Δανδουλάκης τον πρόλαβε και απομάκρυνε την μπάλα και στην επανάληψη παρόμοια φάση στο 65’ ο Δανδουλάκης ξανά, πρόλαβε τον Δόγκα πριν γίνει επικίνδυνος για την εστία της Τουρλωτής.Η ομάδα του Κρούστα τελείωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές λόγο 2ης κίτρινης κάρτας του Κουρίνου.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ