Ελούντα- Τουρλωτή 0-1

16 Προβολές

Μεγάλο διπλό μέσα στην Ελούντα σημείωσε η ομάδα της Τουρλωτής κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα με 0-1.

Η Τουρλωτή έκλεισε τους χώρους από την αρχή της αναμέτρησης και οι γηπεδούχοι απειλούσαν κυρίως με μακρυνά σουτ. Οι «κόκκινοι» πήραν προβάδισμα στο 34’ με κεφαλιά του Ασημακόπουλο από σέντρα του Καβουσανού ενώ στο 40’ τετ-α-τετ του Γαλανάκη κατέληξε αουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή με την Τουρλωτή να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να σημειώσει δεύτερο τέρμα. Στο 47’ ο Κακουράκης απέκρουσε απευθείας φάουλ του Πυθαρούλη έξω από την περιοχή ενώ εικοσι λεπτά αργότερα κεφαλιά του Λεμπιδάκη από το ύψος του πέναλτι κατέληξε άουτ. Στο 79’ ο Κακουράκης είπε «όχι» σε τετ-α-τετ του Μερκούρι αποκρούοντας σε κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και αυτή της καλές στιγμές , όπως στο 52’ σε αντεπίθεση του Ασημακόπουλου και σέντρα από δεξιά δεν κατάφερε κάποιος επιθετικός να βρεθεί στην πορεία της μπάλας και στο 80’ κόρνερ του Πλουμή από αριστερά ο Αυγουστινάκης από την μικρή περιοχή με κεφαλιά δεν κατάφερε να νικήσει τον Τζώρτζη. Η Τουρλωτή τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Γαρεφαλάκης με κόκκινη κάρτα σε πάτημα εκτός φάσης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

ΑΟ Ελούντας (Λαυρεντάκης): Τζώρτζης, Ματθαιάκης, Εγγλεζάκης, Πιθαρούλης, Λουκάκης Ν (82′ Δασκαλάκης), Κοκολάκης, Λεμπιδάκης, Δασκαλάκης, Σφυράκης, Μερκούρι, Λουκάκης Δ.

ΑΟ Τουρλωτής (Πασχαλάκης): Κακουράκης, Κάστορας (76΄Πλουμής), Κατσαμπράκης, Κουνελάκης, Ροδουσάκης, Γαλανάκης, Αυγουστινάκης, Βάκκας, Καβουσανός (90΄Μπατίστ), Λιλιμπάκης (82΄Γαρεφαλάκης), Ασημακόπουλος

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ