Δόξα Μύθων-Νίκη Σητείας 0-3 (video)

12 Προβολές

Πέρασε η Νίκη απο την Γρα Λυγία με χατ-τρικ του Παναγιώτη Ρέτσα.
Η Νίκη προηγήθηκε στο 28 οταν απο κόρνερ του Θεοχαράκη ο Ρέτσας με προβολή απο το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ʼγγελου Μόσχου.
Στο 32 η Δόξα απείλησε την εστία του Ταγγαλίδη οταν ο Φρουζάκης σούταρε έξω απο την περιοχή και η μπάλα κατέληξε αουτ.
Στο 34 ο Καββουσανός μπήκε απο δεξιά της περιοχής σουταρε αλλα ο Τσικαλουδάκης απέκρουσε και στην συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί της Δόξας.
Τρία λεπτά αργότερα η Νίκη ειχε δοκάρι με τον Ρέτσα να σουτάρει έξω απο την περιοχή και η μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 42 ο Ταγγαλίδης είπε οχι σε τετ α τετ με τον Κούβαρη,και ετσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με την Νίκη να είναι μπροστά στο σκόρ με 0-1.
Στην επανάληψη η Δόξα απείλησε στο 64 οταν απο φάουλ γέμισμα του Lilaj o Kούβαρης απο την μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά και ο Ταγγάλιδης απέκρουσε.
Στο 66 και στο 80 η Νίκη απείλησε με μακρινά σουτ των Θεοχαράκη και Γιαννικάκη και στο 81 πήρε διαφορά 2 τερμάτων οταν απο εκτέλεση κόρνερ του Θεοχαράκη ο Ρέτσας έπιασε την κεφαλιά απο την μικρή περιοχή και έστηλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσικαλουδάκη.
Στις καθυστερήσεις ο Ρέτσας έκανε το τελικό 0-3 με σουτ μέσα απο την περιοχή.
Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς στο 82 αποβλήθηκε ο Κουρουπάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ