Διασυλλογικό Παίδων Κορασίδων – Αποτελέσματα

33 Προβολές

Με αρκετές πολύ καλές επιδόσεις διεξήχθησαν στο Παγκρήτιο Στάδιο (δρόμοι – άλματα) και στο ΕΑΚ Ελευθερίας Ηρακλειου (για τις ρίψεις) οι αγώνες του διασυλλογικού πρωταθλήματος Παίδων Κορασίδων που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με συνδιοργανωτή την Περφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου. Ξεχώρισαν οι επιδόσεις του Ι.Μεγκλέμπεη (Κύδων) στην σφυροβολία με 67.32μ, του Βαλεντίνου Νταμοτσίδη (Βενιζέλος) στο επί κοντώ με 4.40μ του Δ.Πατραμάνη στο ύψος με 1.90μ, της Κ.Παϊζάκη στα 100μ και 200μ με 12.83 και 26.51 αντίστοιχα και της Ε.Τερζάκη στην σφαιροβολία και δισκοβολία με 12.47 και 43.83. Οι τρείς πρώτοι νικητές και νικήτριες κατά αγώνισμα ήταν:

100μ Κορασίδων (ʼνεμος +0.8) Παϊζάκη Κυριακή (Κύδων) 12.83, Φακιδάρη Μαρία (ΕΑΡ) 13.02 Κακατσάκη Αθηνά (Βενιζέλος) 13.04

200μ Κορασίδων (άνεμος 0.0) Παϊζάκη Κυριακή (Κύδων) 26.51, Τζώρτζη Μαρία (ΑΟΛ) 26.83 Λυράκη Ηλιάνα (ΑΟΛ) 26.94

400μ Κορασίδων: Αποστολάκη Εμμανουέλλα (Σητειακός) 64.26, Τσιχλάκη Γεωργία (ΟΦΗ) 64.90, Χαμηλάκη Στέλλα (Σητειακός) 65.90

800μ Κορασίδων : Δόβρου Κατερίνα(Κύδων) 2.26.48, Σηφάκη Ευαγγελία (Συλ.Μαρ.Κρήτης) 2.51.92

1500μ Κορασίδων: Μανδραμπατζάκη Έλλη (Κύδων) 5.17.89, Θωμαδάκη Μάϊρα (Κύδων) 5.44.51

3000μ Κορασίδων: Γεροντή Κωνσταντίνα (ΑΟΛ) 11.17.36, Μανδραμπατζάκη Έλλη (Κύδων) 11.19.69

100μ εμπόδια Κορασίδων (ʼνεμος +1.00) Λυράκη Ηλιάννα (ΑΟΛ) 15.52, Νικηφόρου Ευγενία (ΕΑΡ) 15.92, Αναγνωστάκη Νικολέτα (ΟΦΗ) 18.58

2000μ στηπλ Κορασίδων : Γεροντή Κωνσταντίνα (ΑΟΛ) 7.40.92

Ύψος Κορασίδων : Κανάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 1.50, Αγαπάκη Ελευθερία (ΓΕΗ) 1.50, Χουστουλάκη Χρυσή (ΟΦΗ) 1.45

Επί κοντώ : Αρναντωνάκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 2.60, Μπαδογιάννη Κατερίνα (Βενιζέλος) 2.60, Γωνιανάκη Χρσιτίνα (ΟΦΗ) 2.60

Μήκος Κορασίδων : Καστρινού Μελίνα (ΟΦΗ) 5.27, Αρναντωνάκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 5.12, Χουστουλάκη Χρύσα (ΟΦΗ) 5.05

Τριπλούν Κορασίδων : Αναγνωστάκη Νικολέτα (ΟΦΗ) 10.72, Δρακωνάκη Παναγιώτα (ΟΦΗ) 9.20, Μανιά Φανουρία-Μαρία (ΟΦΗ) 9.07

Σφαιροβολία Κορασίδων : Τερζάκη Ελευθερία (ΓΕΗ) 12.47, Καπνισάκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 12.14, Μαρή Μαρία (ΑΟΛ) 10.44

Δισκοβολία Κορασίδων: Τερζάκη Ελευθερία (ΓΕΗ) 43.83, Βελανάκη Κυριακή (Βενιζέλος) 31.30, Κορωναίου Νικολέτα (Βενιζέλος) 30.10

Ακοντισμός Κορασίδων : Μαρή Μαρία (ΑΟΛ) 27.98, Καπνισάκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 27.18, Βερυκάκη Εμμανουέλα (Κύδων) 27.10

Σφυροβολία Κορασίδων: Μιζεράκη Μαρίνα (ΓΕΗ) 41.85, Δασκαλογιάννη Γεωργία (Βενιζέλος) 37.18, Χατζάκη Γαβριέλα (ΓΕΗ) 36.48

4Χ100μ Κορασίδων ΕΑΡ 50.61, Βενιζέλος 51.72, ΓΕ Μεσσαράς 53.34

4Χ400μ Κορασίδων : Κύδων 4.18.60

100μ Παίδων : (άνεμος +0.50) Τζάφκα Νεκτάριος (ΟΦΗ) 11.79, Ντουντία Βαγγέλης (Κύδων) 11.91, Επταμηνιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ) 12.07

200μ Παίδων (άνεμος -0.5) Διάκος Γεώργιοσ (ΟΦΗ) 23.54, Παπαδοβασιλάκη Γίαννης (ΓΕ Μεσσαράς) (Α΄Σειρά : ʼνεμος +2.4), Βογιατζάκης Γιώργος (Κύδων) 24.12

400μ Παίδων : Παπαδοβασιλάκης Γιάνης (ΓΕ Μεσσαράς) 52.09, Τσοντάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 52.49, Κλάδος Αναστάσιος (ΕΑΡ) 53.05

800μ Παίδων : Βασιλάκης Φίλιπποσ (ΟΦΗ) 2.01.60, Μπαγουράκης Γιάννης (Αρκάδι) 2.11.14, Καρυμπίδης Δημήτριος (Κύδων) 2.22.87

1500μ Παίδων: Στεφανάκης Νίκος (ΑΟΛ) 4.46.64, Ντόης Παντελής (ΑΟΛ) 4.55.58, Κριτσωτάκης Γιώργος (Σητειακός) 5.17.17

3000μ Παίδων: Σινκολά Ελουερτ (ΑΟΛ) 10.25.68, Ντονάλντο Ελέζι (Σητειακός) 10.29.05, Αλέξης Γιώργος (ΑΟΛ) 10.34.47

400μ εμποδια Παίδων : Κλάδος Αναστάσιος (ΕΑΡ) 56.97, Καράσαββας Ηλίας (Λιβυκός) 63.12, Βαγιάνος Γεώργιος (Λιβυκός) 1.09.22

2000μ ΦΕ Παίδων : Στεφανάκης Νίκος (ΑΟΛ) 7.00.23, Κουτουλάκης Λευτέρης (Κύδων) 7.07.13

Ύψος Παίδων Πατραμάνης Δημητρης (ΟΦΗ) 1.90, Βουρδουμπάς Περικλής (Βενιζέλος) 1.68, Σκουλουδάκης Χρήστος (Βενιζέλος) 1.58

Επί κοντώ Παίδων : Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (Βενιζέλος) 4.40, Μαχαιρίδης Έκτωρ (Βενιζέλος) 3.60, Κιοσέ Μικέλε (Βενιζέλος) 3.50

Μήκος Παίδων: Λαρεντζάκης Κώστας (ΟΦΗ) 6.15, Κονταράκης Βαγγέλης (Βενιζέλος) 6.14, Μαυροειδής Γιώργος (ΟΦΗ) 5.99

Τριπλούν Παίδων : Πατραμάνης Δημήτρης (ΟΦΗ) 12.64, Λαδάκης Πέτρος (Βενιζέλος) 12.52, Λαρεντζάκης Κώστας (ΟΦΗ) 12.42

Σφαιροβολία Παίδων: Ξενικάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 15.50, Μπαντουδάκης Στέφανος (Βενιζέλος) 15.05, Κατσανεβάκης ʼρης (Βενιζέλος) 14.78

Δισκοβολία Παίδων : Ξενικάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 48.10, Φρουδάκης Αλέξανδρος (ΓΕΗ) 46.78, Γαλανάκης Θανάσης (Κύδων) 46.68

Ακοντισμός Παίδων : Στεφανάτος Θανάσης (ΟΦΗ) 49.20, Γκογκολάκης Γιάννης (Κύδων) 48.28, Τσιράκος Γιώργος (ΓΕΗ) 47.87

Σφυροβολία Παίδων : Μεγκλέμπεη Ιβάν (Κύδων) 67.32, Αγγελάκης Χρήστος (Βενιζέλος) 59.73, Ζιώγας Λευτέρης (Βενιζέλος) 58.08

4Χ100μ Κύδων 45.84, Βενιζέλος 45.96 ΑΟΛ 47.30

4Χ400μ ΟΦΗ 3.42.42 , Κύδων 4.04.65

Στις Βαθμολογίες των Παίδων πρώτευσε ο ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος με 122β έναντι 119 του ΟΦΗ και 71 του Κύδωνα ενώ ακολούθησαν ΓΕΗ52β, ΕΑΡ 23β, ΓΕ Μεσσαράς 16, ΟΚΑ Αρκάδι 6, ΓΣ Λιβυκός 4. Στην βαθμολογία των Κορασίδων ο Κύδων πρώτευσε με 71 βαθμούς έναντι 70 του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος και 69 του ΑΟ Λασηθίου ενώ ακολούθησαν Ο ΟΦΗ με 57, η ΓΕΗ με 55, η ΕΑΡ με 47, ο Σητειακός με 15, η ΓΕ Μεσσαράς με 13, το Αρκάδι με 3, ο Λιβυκός με 2 και ο Παγκρήτιος με 1.

Εκτός Βαθμολογίας έγιναν τα 1000μ ΠΠ-ΠΚ Β΄όπου πρώτευσαν ο Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) με 3.04.75 και η Καρελλά Ειρήνη (Σητειακός) με

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Τελευταία Νέα