Δεύτερη σερί νίκη για τον ΑΟΤ(video)

11 Προβολές

Καλύτερος ο ΑΟΤ νίκησε χθες το απόγευμα στη Σητεία, τον Πύργο Κ.Χ. Και απομακρύνθηκες για τα καλά από την ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα του Γ. Πασχαλάκη είχε τη πρώτη της ευκαιρία στο 13΄ με τον Σπυριδάκη . Τ πρώτο ημίχρονο που δεν διεκδικεί δάφνες, έκλεισε με την μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Γαλανάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο , που ήταν πολύ καλύτερο από το πρώτο , το σκορ άνοιξε στο 48΄ ο Σπυριδάκης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Ο Πύργος απάντησε με δυο πολύ καλές ευκαιρίες στο 49΄ και στο 51΄ . Το δεύτερό γκολ για τον ΑΟΤ ήρθε στο 68΄ με το Μάλο, ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο παιχνίδι. Η απόκρουση του αγώνα έγινε στο 73΄ από το Παπαδήμα μετά την κεφαλιά του Πρίφτη. Ο Πύργος μείωσε σε 2-1 στο 81΄ με σουτ του Μαραγκού , μετά από τα απανωτά λάθη στην άμυνα του ΑΟΤ.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ