Γκολ στη.. Φιλανθρωπία!

17 Προβολές

Η ομάδα του Κουτσουρά προηγήθηκε με τον Συντυχάκη μόλις στο 16ο λεπτό, μετά από τετ α τετ με τον Ζορμπαλά. Στο 25’ οι Επίλεκτοι ισοφάρισαν μετά από κεφαλιά του Νικολακόπουλου, ενώ ο Θεοχαράκης στο 26’ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τον Κουτσουρά. Ο Μαρκάκης στο 31ο λεπτό βγήκε σε τετ α τετ και έκανε το 3-1 για την ομάδα του ΑΟΣΚ. Το ημίχρονο έκλεισε με το δείκτη του σκορ να δείχνει 4-1, μετά από κάθετη πάσα του Δασκαλάκη στον Μαρκάκη, όπου έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος οι ρυθμοί ανέβηκαν, και οι Επίλεκτοι ισοφάρισαν τον ΑΟΣΚ. Ο Παϋσανίδης εκτέλεσε πέναλτι και έκανε το 4-2, ενώ το 4-3 έκανε ο Ρουσάκης στο 57’. Στο 60’ ο Γκερδούκι με σουτ από τη γραμμή της περιοχής έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο ΑΟΣΚ μπήκε ξανά μπροστά με τον Μάλα στο 86ο λεπτό, κάνοντας το τελικό 5-4.

Οι Κουτσουριανοί απείλησαν στο 6ο λεπτό με τον Θεοχαράκη, όπου έκανε ένα ψιλοκρεμαστό σουτ, το οποίο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Συντυχάκης στην επαναφορά έστειλε την μπάλα άουτ. Ο Κουτσουράς προηγήθηκε στο 16’ με τον Συντυχάκη, μετά από τετ α τετ με τον Ζορμπαλά. Στο επόμενο λεπτό ο Παπαδάκης Δημήτρης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, δίνοντας πέναλτι στην ομάδα των Επίλεκτων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ξαγοράρης, όμως ο Αλευράς έστειλε εντυπωσιακά την μπάλα κόρνερ.

Στο 25ο λεπτό ο Ξαγοράρης εκτέλεσε φάουλ και εκεί ο Νικολακόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ένα λεπτό αργότερα ο Θεοχαράκης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 2-1. Στο 31’ ο Μαρκάκης μετά από τετ α τετ με τον Ζορμπαλά έκανε το 4-1, ενώ το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης μετά από κάθετη μπαλιά του Δασκαλάκη, με προβολή.

Το δεύτερο μέρος ήταν ιδιαίτερα αιφνιδιαστικό για τους τερματοφύλακες των δύο ομάδων, καθώς στο 47ο λεπτό ο Δασκαλάκης επιχείρησε σουτ από τη σέντρα και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Ζορμπαλά. Στο 48’ ο Σισκάκης ανατράπηκε από τον Κορνελάκη στην περιοχή και οι επίλεκτοι κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παϋσανίδης, όπου και ευστόχησε από τα 11 βήματα, μειώνοντας σε 4-2.

Στο 56’ ο Παϋσανίδης επιχείρησε σουτ εκτός περιοχής ο Κορνελάκης επενέβη διώχνοντας με αστάθεια, και στην επαναφορά ο Σισκάκης έκανε το σουτ, όμως ο πορτιέρο του ΑΟΣΚ μπλόκαρε εντυπωσιακά. Ο Ξαγοράρης, στο 57’ έβγαλε πάσα στον Ρουσάκη, όπου με σουτ εντός περιοχής έκανε το 4-3. Την ισοφάριση έκανε ο Γκερδούκι, με σουτ από τη γραμμή της περιοχής στο 60ο λεπτό.

Ο Καναβάκης έβγαλε σέντρα στον Μάλα, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το τελικό 5-4 στο 86’.

ΑΟΣΚ(Ασπραδάκης/Καπαράκης): Αλευράς, Παπαδάκης Δ., Παπαϊωάννου, Πιπεράκης, Καναβάκης, Καρύδης, Παπαδάκης Μαν., Θεοχαράκης, Μαρκάκης, Δασκαλάκης, Συντυχάκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Κορνελάκης, Χριστοδουλάκης, Γ. Παπαδάκης, Ζαφείρης, Ζανιάς, Μπάλλα, Μαυράκης, Πλεξουσάκης,

ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ(Λαυρεντάκης): Ζορμπαλάς, Καρανικόλας, Πετάσης, Χατζάκης, Ζερβός, Στάχτιαρης, Νικολακόπουλος, Λεμπιδάκης, Γκερδούκι, Ξαγοράρης, Σισκάκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Κακουράκης, Παϋσανίδης, Νικολακόπουλος, Ρoυσάκης, Παπαδάκης, Ασημακόπουλος, Κορνάρος.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ