Βραχάσι – Ίτανος 3-0

20 Προβολές

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας την κατοχή μπάλας και προηγήθηκαν στο 23’ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή του Μεταξαράκη, ενώ οι «Παλαικαστριανοί» που ταξίδεψαν στη Νεάπολη με έντεκα ποδοσφαιριστές και με τερματοφύλακα το αναπληρωματικό τους αριστερό μπακ Μανώλη Τσιμπιδάκη, απείλησαν για πρώτη φορά στο 41’ με τον Παξιμαδάκη να επιχειρεί ψηλοκρεμαστό σουτ και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους «Βραχασιώτες» να σημειώνουν αλλα δυο τέρματα στο 72’ με σουτ του Μεταξαράκη μέσα από την περιοχή και δεκαέξι λεπτά αργότερα ο Λαπίδης έγραψε το τελικό 3-0 με σουτ από την μεγάλη περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι από το 64’ αγωνιστήκαν με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποχώρησε από την αναμέτρηση ο Φραγκιαδάκης λόγω τραυματισμού και ο Κώστα Καρζής δεν είχε παίκτη στο πάγκο για αλλαγή. Τέλος το σκόρ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις καθώς ο Τσιμπιδάκης πραγματοποίησε πολλές σωτήριες επεμβάσεις.

To φίλμ του αγώνα.

10′ Σουτ Lici έξω απο την περιοχή, η μπάλα δίπλα απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσιμπιδάκη.

19′ Σουτ του Μεταξάρη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τσιμπιδάκης.

23′ Ατομική ενέργεια του Μεταξαράκη και σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα.

28′ Μακρινό σουτ Μπαγορδάκη, πάνω απ’τα δοκάρια.

41′ Μπαλιά του Βενιαμάκη στον Παξιμαδάκη, ο τελευταίος προλαβαινει τον Μουρτζάκη, το ψηλοκρεμαστό σουτ που επιχειρεί καταλήγει άουτ.

45′ Χαμένη ευκαιρία για το Βραχάσι, ο Μεταξαράκης βγαίνει στην αντεπίθεση απο αριστερά πασάρει στον Μεταξάρη, ο τελευταίος μόνος του από την μικρή περιοχή σουτάρει, μπλοκάρει σωτήρια ο Τσιμπιδάκης.

59′ Σέντρα του Κλινάκη απο δεξιά, σουτ μέσα απο την περιοχή του Μπονατσάκη Α., ο Μουρτζάκης διώχνει σε κόρνερ.

63′ Σέντρα Πατούνα από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά Λαπίδη από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιμπιδάκης.

64′ Δοκάρι για το Βραχάσι, ο Μεταξαράκης σε αντεπίθεση, μόνος με το τέρμα το σουτ σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

71′ Μπαλιά Λαπίδη στο Μεταξαράκη, ο τελευταίος μπαίνει στην περιοχή σουτάρει και κάνει το 2-0

74′ Σουτ Δατσέρη μέσα απο την πριοχή, απομακρύνει με τα πόδια ο Τσιμπιδάκης.

76′ Σουτ Πατούνα έξω απο την περιοχή, η μπάλα πάνω απ’τα δοκάρια.

82′ Σέντρα του Πατούνα απο δεξιά της περιοχής, γυριστό σουτ Κάββαλου απο την μικρή περιοχή, μπλόκαρε ο Τσιμπιδάκης.

85′ Ατομική ενέργεια του Πατούνα και πάσα στον Λαπίδη, ο τελευταίος με σουτ απο την περιοχή κάνει το 3-0.

87′ Σουτ Πατούνα μέσα απο την περιοχή, ο Τσιμπιδάκης διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ.

89′ Σουτ Παξιμαδάκη έξω απο την περιοχή, μπλοκάρει ο Μουρτζάκης.

ΑΟ Βραχασίου(Περάκης): Μουρτζάκης, Μπέρκοβιτς, Λειβαδίτης, Μελισσουργός, Κυριακάκης, Lici(75’Κάββαλος), Πατούνας, Μαστοράκης(68′ Δατσέρης), Μεταξαράκης, Μεταξάρης(52′ Λαπίδης).

Ίτανος(Καρζής): Τσιμπιδάκης, Στεφανάκης, Φραγκιαδάκης, Ζαχαριουδάκης, Παξιμαδάκης, Κουφάκης, Μπονατσάκης Τζ., Μπονατσάκης Α., Κλινάκης, Συλιγνάκης, Βενιαμάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ