ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 13/04/2013

10 Προβολές

Με αρκετές επιτυχίες επέστρεψαν οι αθλητές του Γ.Σ.ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ από το Ηράκλειο, όπου διεξήχθη το Παγκρήτιο διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων κορασίδων. Συγκεκριμένα στα 110μ εμπόδια ο Λευτέρης Μαστοράκης κατέκτησε την 1η θέση με χαρακτηριστική άνεση, με επίδοση 15”:46 παρά το γεγονός πως καθυστέρησε στην εκκίνηση, ο ίδιος αθλητής έλαβε μέρος και στα 200μ όπου τερμάτισε 4ος ακολουθούμενος στην 6η θέση στο ίδιο αγώνισμα από τον βενιαμίν της αποστολής Νίκο Παθιάκη. Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου για το άλμα σε ύψος ανέβηκε ο Γιάννης Δημητρακόπουλος ”πετώντας ”στο 1μ.70εκ. Στο ίδιο αγώνισμα ο Χαράλαμπος Δραμουντάνης κατετάγη 4ος παίρνοντας το ”βάπτισμα του πυρός” σε αγώνες. Την 2η ΄θεση στο πλέον δύσκολο αγώνισμα του πρωταθλήματος, τα 2000μ με φυσικά εμπόδια κατέλαβε ο Νίκος Ατζαράκης παρά την ίωση που τον ταλαιπωρούσε.

Τέλος στην σφάιρα των κορασίδων η Μυλωνάκη Μαρίνα κατέλαβε την 7η θέση και ο Γίωργος Σκαρβέλης στο ίδιο αγώνισμα των παίδων την 15η θέση.
Τους αθλητές συνόδευσαν στο Ηράκλειο οι προπονητές του συλλόγου Αράπογλου Κων/να, Καφεσάκης Εμμ. και Τερζής Λεωνίδας.

Το Δ.Σ. του συλλόγου ευχαριστεί και συγχαίρει τους αθλητές και τους προπονητές για την προσπάθεια και τις επιτυχίες και εύχεται καλή δύναμη για την συνέχεια.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ