ΑΟΣΚ-Τουρλωτή 0-0

20 Προβολές

ʼτυχος βρέθηκε ο Κουτσουράς στην αναμέτρηση με την Τουρλωτή σημαδεύοντας συνολικά 5 φορές τα δοκάρια του Κακουράκη και χάνοντας πέναλτι, σε ένα παιχνίδι που τελικά δεν είχε τέρματα.

Σε ένα παιχνίδι πού έλειξε 0-0 ο Κουτσουράς πέρα απο την Τουρλωτή είχε να αντιμετωπήσει και την τύχη, που σήμερα δεν ήταν μαζί του. Η αναμέτρηση πήγε να ξεκινήσει καλά, καθώς στο 2ο λεπτό ο Α.Ο.Σ.Κ κέρδισε πέναλτι, όμως ο Μαρκάκης δεν κατάφερε να νικήσει τον Κακουράκη, με τον τελευταίο να αποκρούει σε κόρνερ με τα πόδια. Μερικά λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση απο την Τουρλωτή με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αυγουστινάκη να σταματάει στο οριζόντιο του Κορνελάκη. Στο 19′ ο Μαρκάκης έβγαλε ωραία κάθετη στον Καρανικόλα, ο οποίος με ωραία προσποίηση απέφυγε δύο αντιπάλους, όμως το σουτ του σταμάτησε στην αγκαλιά του Κακουράκη. Απο εκεί και πέρα δεν έγινε κάποια ουσιαστική απειλή προς τις αντίπαλες εστίες των δυο ομάδων.

Στο δεύτερο μέρος ο Α.Ο.Σ.Κ μπήκε φουριόζος και θέλησε να πετύχει κάποιο τέρμα, όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη και παράλληλα χαμογελούσε στους φιλοξενούμενους. Μόλις στο 50′ η σέντρα σούτ που επιχείρησε ο Μαρκάκης βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην αμέσως επόμενη φάση η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεοχαράκη πέρασε λίγο πάνω απο το οριζόντιο του Κακουράκη. Μετά από 7 λεπτά είχαμε την φάση του αγώνα με τον Δασκαλάκη να βγαίνει στην κόντρα επίθεση, περνώνταςι όποιον βρήκε μπροστά του και στην συνέχεια το σουτ που επιχείρησε μέσα απο την μεγάλη περιοχή τράνταξε το δεξί δοκάρι του γκολκίπερ και πέρασε άουτ. Η πίεση δεν σταμάτησε εκεί και ήρθε νέο δοκάρι στο 61′ με το ωραίο σουτ του Δασκαλάκη έξω απο την μεγάλη περιοχή και στο 66′ ήταν η σειρά του Καρανικόλα να σημαδέψει το οριζόντιο με επιτόπιο σουτ μέσα στην περιοχή μετά απο σέντρα του Θεοχαράκη. Στο 70′ ένα σουτ του Εικοσηπεντάκη σχεδόν απο την μεσαία γραμμή δυσκόλεψε τον Κακουράκη που την πέταξε σε κόρνερ και κλείνοντας στο 87′ ο Δασκαλάκης έκανε χατ-τρικ στα δοκάρια (πέμπτο για τον Κουτσουρά) όταν μετά απο βαθιά μπαλιά του Θεοχαράκη την υποδέχθηκε και σημάδεψε το οριζόντιο.

Α.Ο.Σ.Κ: Κορνελάκης, Παπαδάκης, Εικοσηπεντάκης, Βέργος (34′ Συντιχάκης), Θεοχαράκης,Χριστάκης, Μαρκάκης, Δασκαλάκης, Χριστοδουλάκης, Καρανικόλας

Α.Ο ΤΟΥΡΛΩΤΗΣ: Κακουράκης, Βασιλάκης, Αυγουστινάκης, Ζερβός, Κουνελάκης, Βάκκας, Γαρεφαλάκης (61′ Κατσαμπρακάκης), Cleriot, Ασημακόπουλος (74′ Τσιμιτάκης), Λιλιμπάκης, Καββουσανός (83′ Χαλκιαδάκης)

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ