Ίτανος-Νίκη Σητείας 0-5 (video)

16 Προβολές

Χορταστικό θέαμα είδαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Σητείας την Τετάρτη 10/09, στην φιλική αναμέτρηση της Νίκης με τον Ίτανο Παλαικάστρου.

Η ομάδα του Παλαικάστρου στην πρώτη της φιλική αναμέτρηση παρουσιάστηκε καλύτερη του αναμενομένου μπαίνοντας δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, χάνοντας μάλιστα την ευκαιρία να προηγηθεί στο 10’ με τον Ζαχαριουδάκη. Η Νίκη Σητείας είχε πολλές απουσίες στο τέταρτο φιλικό της, με τον προπονητής Γιάννη Σταματάκη να δίνει ευκαιρίες σε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Η σητειακή ομάδα κατάφερε να ισορροπήσει την αναμέτρηση, παίζοντας ορθολογικό ποδόσφαιρο, με αποτέλεσμα να κερδίσει με 5-0. Οι καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού:

3′ Μπαλιά του Μπονατσάκη Α στον Ζαχαριουδάκη σουτ του τελευταίου μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Παπαδάμας.

9′ Σουτ του Φραγκιαδάκη Γ. πάνω από τα δοκάρια.

10 Διαγώνια πάσα του Μάλο στον Φραγιαδάκη ο Μαζωνάκης αποκρούει στην επαναφορά ο Φραγκιαδάκης Γ με πλάσε ανοίγει το σκορ.

16′ Σουτ του Φραγκιαδακη Π μέσα από την περιοχή άουτ.

17′ Σε αντεπίθεση ο Γιακουμάκης πιάνει αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Μαζωνάκης.

27′ Ο Ζαχαριουδάκης περνάει δυο αμυντικούς ο Γκόλιας τον προλαβαίνει πριν σουτάρει μπλοκάρει ο Παπαδήμας.

27′ Ο Μαζωνάκης μπλοκάρει σουτ του Φραγκιαδάκη Π. έξω από την περιοχή.

32′ Σουτ Φραγκιαδάκη Γ μέσα από την περιοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

35′ Εκτέλεση φάουλ του Γιακουμάκη ο Μαζωνάκης διώχνει σε κόρνερ.

36′ Σουτ του Φουσκολαγουδάκη προβολή του Μάλο από την μικρή περιοχή 2-0.

39′ Ο Μαζωνάκης λέει «όχι» σε τετ-α-τετ με τον Φραγκιαδάκη Π. Στην συνέχεια της φάσης κόρνερ του Γιακουμάκη κεφαλιά Γκόλια από την μικρή περιοχή 3-0.

48′ Σουτ του Ζαχαριουδάκη μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Καραμανωλάκης.

52′ Εκτέλεση φάουλ του Βενιαμάκη κεφαλιά του Ζαχαριουδάκη μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Καραμανωλάκης.

54 Σουτ του Μάλο μέσα από την περιοχή πάνω από τα δοκάρια.

57′ Διαγώνια πάσα του Κουνελάκη από αριστερά ο Δερμιτζάκης Β. σουτάρει από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

60′ Κόρνερ του Κουνελάκη ο Φραγκιαδάκης την κεφαλιά από την περιοχή διώχνει ο Μαζωνάκης.

61′ Σέντρα από αριστερά του Φραγκιαδάκη Γ. ο Κοτσιφάκης με κεφαλιά από την μικρή περιοχή, η μπάλα άουτ.

70′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βενιαμάκη μπλοκάρει ο Δασκαλάκης.

72′ Κόρνερ του Κουνελάκη κεφαλιά του Μάλο από το ύψος του πέναλτι η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαζωνάκη.

79′ Σουτ Κουνελάκη έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

81’ Ο Κουνελάκης μπαίνει στην περιοχή παράλληλη μπαλιά στο Κοτσιφάκη πλασάρει 4-0.

83’’ Ο Φραγκιαδακης Π. μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά γυρνάει στη μικρή περιοχή ο Φραγκιαδάκης Γ. με σουτ κάνει το 5-0.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Νίκη Σητείας (Γιάννης Σταματάκης) Παπαδήμας, Φουσκολαγουδάκης, Γκόλιας, Διακενισάκης, Δερμιτζάκης Ν., Φωτιάδης, Κοτσιφάκης, Γιακουμάκης, Φραγκιαδάκης, Γ. Φραγκιαδάκης, Π. Μάλο.

Έπαιξαν ακόμα οι Γιαννικάκης Τσιμπηδάκης, Δερμιτζάκης Β., Κουνελάκης, Τραμπάκουλας

Ιτανος (Κώστας Καρζής): Μαζωνάκης .Μπονατσάκης Τ., Μπονατσάκης Α., Ζαχαριουδάκης, Γκιμήσης, Βενιαμάκης, Φραγκιαδάκης, Στεφανάκης,Καντικάκης, Μπριλάκης, Κουφάκης.

Επίσης αγωνίστηκαν: Παξιμαδάκης,Μπούφης Καμπούρης Τσικαλάκης.

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ