«Έσπασε το ρόδι» ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Νίκη

13 Προβολές

Απολαυστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Κριτσάς με τον ΠΑΟ Κρούστα να κατακτά την παρθενική του νίκη στο πρωτάθλημα κάμπτοντας την αντίσταση της νεανικής Νίκης Σητείας με σκορ 4-2.

Οι Κρουστιανοί ήταν αποφασιστικοί και είχαν σε εξαιρετικοί μέρα τους Σταυρακάκη, Σισκάκη και Μαυράκη αλλά χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι με αποτέλεσμα να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος και να προηγηθούν 2-0.

Το πρώτο γκολ είναι αμφισβητούμενο και ξεσήκωσε.. θύελλα αντιδράσεων από τους Σητειακούς, καθώς στο 16΄ ο Σισκάκης έπεσε στην περιοχή από προσπάθεια του Παπαδήμα(το βίντεο είναι διαφωτιστικό και θα έχετε την ευκαιρία να το δείτε στην εκπομπή super Monday).

Ο διαιτητής εκτός από τον καταλογισμό του πέναλτι απέβαλε τον τερματοφύλακα της Νίκης. Ο Μαυράκης ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Κρουστιανός επιθετικός πέτυχε στο 27΄ ένα καταπληκτικό γκολ με γυριστό σουτ βάζοντας την ομάδα του με δύο τέρματα μπροστά.

Στην επανάληψη οι Σητειακοί μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να μειώσουν στο 57΄ με το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Β. Δερμιτζάκη όμως δέκα λεπτά μετά ο Σταυρακάκης με φοβερό σουτ με το αριστερό ξανά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον ΠΑΟΚ.

Ένα λεπτό αργότερα μάλιστα ο ίδιος με συρτό σουτ έφτασε το σκορ στο 4-1. Οι Σητειακοί μείωσαν στις καθυστερήσεις με το κοντινό σουτ του Τσιμπιδάκη.

Διάβασε περισσότερα στο: anatolhsport.com |Follow us: @anatolhsport on Twitter | anatolhsport on Facebook

Κατηγορία : ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Τελευταία Νέα
Η εθελοντική ομάδα «IerapetraV2»
ΛΑΣΙΘΙ
H μεγαλύτερη βροχόπτωση του νομού Λασιθίου στη Σητεία- ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΒΡΟΧΟΜΕΤΡΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ 19 – 23 Οκτ. 2020-10-24
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΤΕΙΑ
Με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης η γενική συνέλευση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τένις
ΚΡΗΤΗ
Συμμετοχή της Περιφέρειας Κρήτης στην 1η διαδικτυακή εμπορική έκθεση για τα Ελληνικά Τρόφιμα και Ποτά «FOOD MARKET SHOW 2020»
ΚΡΗΤΗ
Έμπρακτη στήριξη από την Περιφέρεια Κρήτης σε όλες τις ομάδες ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας
ΚΡΗΤΗ
Ματαίωση των Αγώνων Στίβου «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ», λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού (COVID-19)