• Παρά την ισοπαλία δεν τα κατάφερε η Νίκη να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλου
    38 Προβολές

Παρά την προσπάθεια που έκανε η Νίκη Σητείας να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ 2-1 του πρώτου αγώνα, ενάντια στον ΟΦΙ στην Ιεράπετρα η πολύ δυναμική ομάδα που αγωνίζεται στη Γ' Εθνική και μάλιστα είναι στις πρώτες θέσεις, κατάφερε να φέρει ισοπαλία και να αποκλείσει τη Νίκη Σητείας από τη συνέχεια. Μετά το τέλος του αγώνα η Διοίκηση της Σητειακής ομάδας δήλωσε: ΝΙΚΗ - ΟΦΙ 3-3 σε ένα συναρπαστικό αγώνα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον

Περισσότερα ...
  • Αποτελέσματα αγώνων ποδοσφαίρου στην ΕΠΣ Λασιθίου10η Αγωνιστική. 9-0 νίκη της Νίκης Σητείας
    38 Προβολές

Τοπικό Ποδόσφαιρο - ΕΠΣ ΛασιθίουΑλλαγή στην κορυφή με τη Αναγέννηση να περνάει πρώτη!Α’ κατηγορία - 10η αγωνιστικήΣάββατο 15.00ΑΟΑΝ - ΑΟ Κριτσάς 5-0Κυριακή 11:00Νέοι ΟΦΙ - ΑΟ Σκοπής 4-1Κυριακή 15.00ΑΟ Ελούντας - Αναγέννηση 1-3Νίκη Σητείας - ΑΕ Λακωνίων 9-0ΑΣΙ - Ίτανος 2-2ΠΑΟ Κρούστα - ΑΟΣΚ 1-3 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΘέση Ομάδες Βαθμοί 1 Α.Ο. Αναγέννηση Ιεράπετρας 27 2 Α.Ο. Κόρφος Ελούντας 25 3 Α.Ο. Νίκη Σητείας 25 4 Α.Ο.Α.Ν. 24 5 Α.Ο.Σ. Κουτσουρά 16 6 Α.Ο. Κριτσάς

• ΣΑΟ -Εργοτέλης 60-74
    16 Προβολές

Πολύ καλή εμφάνιση είχε η ομάδα μας απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο Εργοτελη. Μάλιστα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου,τον κοιτάξαμε στα μάτια και φτάσαμε μια διαφορά 16 πόντων στους 2, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ξανά διαφορά και να κλείσουμε το ημίχρονο29-43. Από μια περίοδο μοιραστήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο και κλείσαμε στο τελικό60-74. Πολύ καλό παιχνίδι από τον Γιώργο Τσουκάλη, που αν και παμπαιδας, κάλυψετην

• Τοπικά Πρωταθλήματα ΕΠΣ Λασιθίου Αποτελέσματα αγωνιστικής
    30 Προβολές

Τοπικά Πρωταθλήματα ΕΠΣ Λασιθίου Συνεχίζει πρώτος στην Α' κατηγορία ο Κόρφος ΕλούνταςΤην έκπληξη της αγωνιστικής έκανε ο Α.Σ.Ι. που έκοψε βαθμούς από τον Α.Ο.Α.ΝΕπιστροφή στις νίκες για τον Ίτανο Παλαικάστρου Α’ κατηγορία - 9η αγωνιστικήΣάββατο, 15.00ΑΕ Λακωνίων - ΑΟ Ελούντας 1-6ΑΣΙ - ΑΟΑΝ 0-0ΑΟ Κριτσάς - Νέοι ΟΦΙ 2-0Κυριακή, 15.00Ίτανος Παλαικάστρου - ΠΑΟ Κρούστα 3-1ΑΟ Σκοπής - ΑΟ Αναγέννηση 1-3ΑΟΣΚ - Νίκη Σητείας 3-5 ΕΠΣ Λασιθίου - Α' Κατηγορία

• Αποτελέσματα αγώνων ποδοσφαίρου νομού Λασιθίου
    32 Προβολές

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ Α’ κατηγορία - 8η αγωνιστική Σάββατο, 15.00 Νέοι ΟΦΙ - ΑΣΙ 1-2 ΑΟ Ελούντας - ΑΟΣΚ 2-0 ΑΟ Σκοπής - ΑΕ Λακωνίων 1-1 Κυριακή, 15.00 ΑΟ Αναγέννηση - ΑΟ Κριτσάς 6-0 ΑΟΑΝ - Ίτανος 7-0 Νίκη Σητείας - ΠΑΟ Κρούστα 8-1 Β’ κατηγορία - 3η αγωνιστική Κυριακή, 11.00 Ελπίδες - ΑΟ Βραχασίου 0-4 Κεραυνός - ΑΕ Αναγέννηση 0-0 Ομόνοια - Πύργος 3-2 Θύελλα - ΑΕ Λυγιάς 1-2 Κυριακή, 15.00 ΑΕΛ Δίας - Οροπεδιακός 2-1