Υποψήφιοι συνδυασμοί για την ανάδειξη κοινοτικών αρχών & Προέδρων κοινοτήτων

0 Προβολή

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΙΘΙΝΩΝ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΛΙΘΙΝΕΣ-Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΒΟΡΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΓΙΩΡΓΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΓΙΩΡΓΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΣΑΡΙΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΣΗΦ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΛΙΘΙΝΕΣ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ»

Έμβλημα: «Ένα δέντρο με λοξό κορμό, καρποφόρο με οβάλ καρπούς και μακρόστενα φύλλα σε λεπτά κλαδιά (σαν ελιά).»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΒΑΡΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΓΙΩΡΓΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΗΡΩ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

2. ΚΑΤΑΞΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΠΕΡΙΚΛΗ

4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΥΚΩΝ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΠΕΥΚΟΙ ΩΡΑ ΕΥΘΥΝΗΣ»

Έμβλημα: «Εντός τετραγώνου πλαισίου αρμαθός πεύκων, έμπροσθεν του οποίου υπάρχει πινακίδα με ελληνικούς και λατινικούς χαρακτήρες «Πεύκοι (με περισπωμένη) Pefki», άνωθεν του οποίου υπάρχει ο λογότυπος του συνδυασμού «ΠΕΥΚΟΙ ΩΡΑ ΕΥΘΥΝΗΣ»»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. VAN VLERKEN FRANS JOZEF MARIA του JOHANNES

2. ΕΙΚΟΣΠΕΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΣΗΦ

3. ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΛΑΝΤΖΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

5. ΛΑΝΤΖΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΜΕΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΟΛΓΑ συζ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΤΖΟΒΕΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΤΑΝΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΑΚΡΟΥ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «Η ΖΑΚΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΕΚΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

5. ΡΟΔΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΖΑΚΡΙΤΩΝ. ΟΜΟΚΕΝΤΡΟΣ (Ε.Κ.ΚΙ.Ζ.Ο)» Έμβλημα: «Τρεις ομόκεντροι κύκλοι, χρώματος κόκκινου, πράσινου και μωβ, εντός δε του τελευταίου υπάρχει μία σφαίρα χρώματος πορτοκαλί, επί της οποίας από επάνω δεξιά κατευθύνεται ένα πορτοκαλί βέλος στην άκρη του οποίου υπάρχει με κεφαλαία γράμματα η λέξη «ΖΑΚΡΟΣ».»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΕΚΕΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΝΑΥΣΙΚΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

4. ΣΕΜΕΡΤΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

6. ΤΣΙΚΑΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΥΔΙΟΥ (ΣΗΤΕΙΑΣ)

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΟΝΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΛΑΙΚΑΣΤΡΟΥ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «Παλαίκαστρο, της καρδιάς μας ο τόπος (Π.Τ.Κ.Ο.Τ)»

Έμβλημα: «Πέντε άνθρωποι σε περίπτυξη των χεριών τους εναλλάξ επ’ώμου χρώματος κόκκινου, πορτοκαλί, πράσινου, μπλε και μωβ.»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΒΡΑΚΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΚΑΤΣΙΚΑΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΤΖΑΝΗ

4. ΜΠΑΣΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

5. ΜΩΡΑΪΤΗ-ΚΕΚΕΡΙΔΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΤΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΗΛ

7. ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8. ΧΑΤΖΗΝΑΚΗ-ΞΕΚΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΤΟ ΠΑΛΑΙΚΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ»

Έμβλημα: «Χρυσός διπλός πέλεκυς μέσα σε κύκλο μπεζ τετράγωνου πλαισίου με το λογότυπο του συνδυασμού στο επάνω ημικύκλιο»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΚΑΦΕΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ (της Βαγγέλας)

3. ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

4. ΞΥΠΟΛΙΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5. ΡΕΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

6. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

7. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΕΥΚΗΣ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΠΙΔΙΩΝ (ΜΕΣΑ ΑΠΙΔΙΟΥ)

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΓΟΥΔΟΥΡΑΣ ΝΕΑ ΑΡΧΗ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΕΙΚΟΣΠΕΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

3. ΚΑΒΑΛΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

5. ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΙΩΑΝΝΗ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΜΕΝΩΝ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΑΡΜΕΝΟΙ ΠΡΟΟΔΟΣ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΣΦΕΝΤΑΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

2. ΛΥΛΙΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΜΠΑΝΤΟΥΒΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ

4. ΠΕΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

5. ΠΟΡΤΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

6. ΡΟΔΟΥΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΕΣΤΗ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΙΡΟΥ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΖΗΡΟΥ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΓΚΙΝΑΡΑΣΤΑΧΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΚΑΛΑΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ-ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΙΟΡΔΑΝΑ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ

4. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΠΑΥΛΟΥ

5. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΔΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΝΔΡΑ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΑΝΥΨΗΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΗΤΕΙΑΣ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΗΤΕΙΑΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΧΛΑΔΙΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΟΥΒΑΡΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

2. ΡΕΜΠΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΞΩ ΜΟΥΛΙΑΝΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΤΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2. ΣΟΛΙΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΣΙΔΩΝΙΟΥ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΛΙΛΙΜΠΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΥΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΑΝΑΒΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΤΣΙΒΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΣΤΡΟΥ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΡΥΣΤΑΛΛΑ ΖΩΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΩΝΙΑΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΖΕΡΒΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ

3. ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥΛΙΑΝΩΝ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΓΙΑΛΕΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΥΡΣΙΝΗΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΔΑΡΙΒΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

2. ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΜΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΙΣΚΟΚΕΦΑΛΟΥ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «Πετυχημένο Παρελθόν, Σίγουρο Μέλλον»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΜΥΖΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

5. ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

7. ΤΡΙΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΜΑΣ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ»

Έμβλημα: «Η προτομή του Βιτσέντζου Κορνάρου σε στάση σκέψης και περισυλλογής, ενώ γράφει κείμενο σε ανάγλυφο.»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΖΑΧΑΡΩ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΡΑΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΑΙΣΟΥ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΟΥΣΣΑΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΜΑΓΚΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

2. ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΗΤΕΙΑΣ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΜΟΜΑ: «ΣΗΤΕΙΑ ΕΝΩΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ»

Έμβλημα: «ΣΗΤΕΙΑ ΕΝΩΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ» ΜΕ 4 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΑΖΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΣΗΤΕΙΑΣ ΣΤΟ ΦΟΝΤΟ ΣΑΝ ΖΩΓΡΑΦΙΑ»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΛΑΤΣΑΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΙΑΚΩΒΟΥ

2. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΒΟΥΤΥΡΑΚΗ-ΠΕΤΥΧΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του ΠΑΝΤΕΛΗ

4. ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ

5. ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΔΡΑΚΑΚΗ ΕΥΣΕΒΕΙΑ (ΒΟΥΛΑ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

7. ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ

8. ΜΕΣΛΕΜΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

9. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΑΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ

10. ΦΙΛΑΪ ΙΟΥΛΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΟΤ

11. ΧΕΙΛΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: « ΣΗΤΕΙΑ:Επιστροφή στο μέλλον «

Έμβλημα: «Ένα οριζόντιο βέλος πάνω σε τέσσερις εφαπτόμενους κύκλους, συμβολίζοντας τις τέσσερις δημοτικές ενότητες, που απαρτίζουν το Δήμο Σητείας, καθώς και η αναγραφή του ονόματος του συνδυασμού. «

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΟΤΣΩΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

2. ΛΟΥΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

4. ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

5. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

6. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

7. ΤΣΑΝΤΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

8. ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Γ) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΣΗΤΕΙΑ ΓΕΝΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ»

Έμβλημα: «Έναν στρογγυλό μαύρο κύκλο πέριξ και επί του οποίου αναγράφονται οι λέξεις «Σητεία Γενιά Δημιουργίας», πάνω δε στο στρογγυλό μαύρο κύκλο εμφαίνονται από αριστερά προς δεξιά ένας ποδηλάτης, ένα ΑΜΕΑ, δύο φοίνικες, μία τριμελής οικογένεια, δύο παιδιά που κάνουν κούνια και ένας κάδος ανακύκλωσης, εντός δε του μαύρου κύκλου εμφαίνεται ένα κάστρο.»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

2. ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ) του ΑΝΔΡΕΑ

3. ΚΑΡΑΝΑΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

4. ΚΑΤΕΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΗΡΑΚΛΗ

5. ΚΟΖΥΡΑΚΗ ΣΟΥΣΑΝΑ (ΣΟΥΖΑΝΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

7. ΣΟΥΛΙΩΤΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Δ) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: « ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΟ «

Έμβλημα: » Τρία μερικώς αλληλοεπικαλυπτόμενα παραλληλόγραμμα με πορεία ανοδική δεξιά, χρωμάτων από αριστερά προς δεξιά μπλε, πράσινο και πορτοκαλί, αντίστοιχα. Οι εξωτερικές δύο πλευρές του τελευταίου άνω δεξιά, πορτοκαλί παραλληλογράμμου προεκτείνονται εκατέρωθεν αυτών και έχουν χρώματα πορτοκαλί και γαλάζιο, αντίστοιχα. Δεξιά των παραλληλογράμμων παρατίθεται η ονομασία του συνδυασμού «ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΑΥΡΙΟ» με χρώμα μπλε, πάνω από αυτήν αναγράφεται «Αφήνουμε το χθες Προχωράμε» με χρώμα γαλάζιο και κάτω από αυτήν αναγράφεται «Ανεξάρτητος Δημοτικός Συνδυασμός» με χρώμα πορτοκαλί.»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΒΛΑΧΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3. ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΕΥΧΕΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5. ΚΟΛΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

6. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

7. ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΙΩΑΝΝΗ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΟΠΗΣ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΜΟΜΑ: «ΕΝΟΤΗΤΑ-ΠΡΟΟΔΟΣ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΧΛΑΔΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΛΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΛΟΓΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

4. ΦΑΜΠΡΙΚΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

5. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: « ΣΚΟΠΗ ΝΕΑ ΑΡΧΗ «

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΔΡΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΛΕΒΑΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΜΑΣΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ

5. ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

6. ΨΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΥ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΠΗΔΗΚΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΦΑΚΑΣ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΜΟΜΑ: «ΕΝΩΜΕΝΗ ΣΦΑΚΑ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΖΕΡΒΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ ΑΡΕΤΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΧΑΛΟΦΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

5. ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΜΟΜΑ: «ΝΕΑ ΣΦΑΚΑ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟ του ΜΙΧΑΗΛ

3. ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΣΥΝΤΥΧΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

6. ΤΡΑΥΛΟΥ-ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΡΛΩΤΗΣ

Α) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΜΟΜΑ: «ΤΟΥΡΛΩΤΗ ΔΥΝΑΤΗ»

Χωρίς έμβλημα.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΓΛΕΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

2. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

5. ΨΙΜΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Β) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

ΟΝΟΜΑ: «ΤΩΡΑ ΤΟΛΜΑ ΤΟΥΡΛΩΤΗ»

Έμβλημα: «Εντός ορθογωνίου παραλληλογράμμου, γραφική απεικόνιση του χωριού Τουρλωτή με κατοικίες σε στρώσεις και στην τελευταία επάνω στρώση ένας ιερός ναός, μπροστά από μία οροσειρά και το λογότυπο του εμβλήματος του συνδυασμού («ΤΩΡΑ ΤΟΛΜΑ ΤΟΥΡΛΩΤΗ») σε μπροστινή πρόσοψη.»

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας

1. ΑΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΗΙΔΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΞΗΡΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

5. ΨΙΜΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΜΕΖΙΟΥ

Υποψήφιοι Πρόεδροι Κοινότητας

1. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

2. ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  1. ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΔΡΩΝ

Α. Αριθμός Δημοτικών εδρών ανά εκλογική περιφέρεια.

Οι έδρες της εκλογικής περιφέρειας Ιτάνου ανέρχονται σε 3.

Οι έδρες της εκλογικής περιφέρειας Λεύκης ανέρχονται σε 2.

Οι έδρες της εκλογικής περιφέρειας Σητείας ανέρχονται σε 20.

Οι έδρες της εκλογικής περιφέρειας Ανάληψης ανέρχονται σε 2.

Σύνολο Δημοτικών Συμβούλων Δήμου Σητείας: 27

Β. Αριθμός Κοινοτικών εδρών

1. Οι έδρες των συμβουλίων των κοινοτήτων ανέρχονται σε:

Δημοτική ενότητα Σητείας

Κοινότητα Σητείας: 7

Κοινότητα Πισκοκεφάλου: 5

Κοινότητα Σκοπής : 5

Κοινότητα Σφάκας: 5

Κοινότητα Τουρλωτής: 5

Δημοτική ενότητα Ιτάνου

Κοινότητα Παλαικάστρου: 5

Κοινότητα Ζάκρου: 5

Δημοτική ενότητα Λεύκης

Κοινότητα Ζήρου: 5

Κοινότητα Απιδίων: 5

Κοινότητα Αρμένων: 5

Δημοτική ενότητα Ανάληψης

Κοινότητα Πεύκων: 5

Κοινότητα Λιθινών: 5

2. Στις παρακάτω Κοινότητες εκλέγεται ένας Πρόεδρος:

Κοινότητα Καρυδίου

Κοινότητα Αγίας Τριάδας

Κοινότητα Παππαγιαννάδων

Κοινότητα Χανδρά

Κοινότητα Αγίου Γεωργίου

Κοινότητα Αχλαδίων

Κοινότητα Έξω Μουλιανών

Κοινότητα Κατσιδωνίου

Κοινότητα Κρυών

Κοινότητα Λάστρου

Κοινότητα Μαρωνίας

Κοινότητα Μέσα Μουλιανών

Κοινότητα Μυρσίνης

Κοινότητα Πραισού

Κοινότητα Ρούσσας Εκκλησίας

Κοινότητα Σταυρωμένου

Κοινότητα Χαμεζίου

Κοινότητα Περιβολακίων

Κοινότητα Χρυσοπηγής

Κατηγορία : Εκλογές 2019


Τελευταία Νέα
Υποψήφιοι συνδυασμοί για την ανάδειξη κοινοτικών αρχών & Προέδρων κοινοτήτων
Εκλογές 2019
Υποψήφιοι συνδυασμοί για την ανάδειξη κοινοτικών αρχών & Προέδρων κοινοτήτων
Υποψήφιοι συνδυασμοί για την ανάδειξη δημοτικών αρχών
Εκλογές 2019
Υποψήφιοι συνδυασμοί για την ανάδειξη δημοτικών αρχών
Συνάντηση της επιτροπής για την διαπλάτυνση και κοιτοποίηση των ποταμών Παντέλη και Σκλαβεδιάκου με τους υποψηφίους Δημάρχους
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΤΕΙΑ
Συνάντηση της επιτροπής για την διαπλάτυνση και κοιτοποίηση των ποταμών Παντέλη και Σκλαβεδιάκου με τους υποψηφίους Δημάρχους
Ευχαριστήρια Επιστολή για τα εκλογικά αποτελέσματα στις εκλογές του Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Σητείας
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ -ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ
Ευχαριστήρια Επιστολή για τα εκλογικά αποτελέσματα στις εκλογές του Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Σητείας
Ενημέρωση της ΔΕΥΑ Σητείας για τα έργα σε ύδρευση-αποχέτευση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ -ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ
Ενημέρωση της ΔΕΥΑ Σητείας για τα έργα σε ύδρευση-αποχέτευση
Συνελήφθη 36χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε Ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης
ΛΑΣΙΘΙ
Συνελήφθη 36χρονος αλλοδαπός, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε Ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης
Το μουσικό πρόγραμμα του Μεσογειακού/Ραδιοφωνικού Φεστιβάλ Σητείας 2019
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ -ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
Το μουσικό πρόγραμμα του Μεσογειακού/Ραδιοφωνικού Φεστιβάλ Σητείας 2019
Ξεκίνησε επίσημα η λειτουργία του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου στη Κρήτη
ΚΡΗΤΗ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
Ξεκίνησε επίσημα η λειτουργία του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου στη Κρήτη
Για τη στάση της περιφ. αρχής Αρναουτάκη σε θέματα περιβάλλοντος της ΠΕ Λασιθίου
ΛΑΣΙΘΙ
Για τη στάση της περιφ. αρχής Αρναουτάκη σε θέματα περιβάλλοντος της ΠΕ Λασιθίου
Δήμος Σητείας -Ανακοίνωση ρύθμισης οφειλών Ν 4611 2019
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ -ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
Δήμος Σητείας -Ανακοίνωση ρύθμισης οφειλών Ν 4611 2019